Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Dwóch złodziei nadajników GPS zatrzymanych. Sztumscy kryminalni odzyskali większość sprzętu wartego pół miliona złotych
Redakcja RolnikINFO
Redakcja RolnikINFO 09.07.2024 17:18

Dwóch złodziei nadajników GPS zatrzymanych. Sztumscy kryminalni odzyskali większość sprzętu wartego pół miliona złotych

policjant, radiowóz
Fot. KGP

Sztumscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież nadajników GPS z ciągników rolniczych oraz innego sprzętu. Ich łupem padło mienie o wartości ponad pół miliona złotych. 26 i 33-latek usłyszeli już łącznie 7 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Zaczęło się w styczniu

Sprawa miała swój początek na początku tego roku, kiedy to do sztumskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży urządzenia GPS z ciągnika rolniczego. Wartość skradzionego sprzętu wraz z nawigacją sięgała kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dokładna analiza zgłoszenia i prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły policjantów do kolejnych podobnych przestępstw. Okazało się, że do kradzieży dochodziło również na terenie powiatów kwidzyńskiego, gdańskiego i nowodworskiego.

"Rolnicy. Podlasie". Fani Andrzeja z Plutycz ostrzegają: Jeszcze będzie płakał

Współpraca kluczem do sukcesu

Dzięki wymianie informacji i współpracy z policjantami z innych komend, sztumscy kryminalni skrupulatnie analizowali zebrane informacje, rozmawiali z potencjalnymi świadkami, zabezpieczali materiał dowodowy i sprawdzali zapisy z kamer monitoringu. W rezultacie udało się ustalić tożsamość podejrzanych.

Do zatrzymania 26 i 33-latka doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu malborskiego. W ich aucie znaleziono ukradziony chwilę wcześniej sprzęt nawigacyjny GPS o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Kara

Policjanci ustalili również miejsce, gdzie trafiały skradzione przedmioty i odzyskali ich znaczną część. Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych zabezpieczono m.in. klucze do otwierania maszyn rolniczych, łomy, latarkę, kominiarkę, rękawice robocze oraz pieniądze.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już łącznie 7 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi: Policja