policja - pożar
KMP Biała Podlaska
Autor Aneta Wasilewska - 3 Maja 2021

Dzieci dla zabawy podpalały słomę. Kiedy sytuacja wymknęła się spod kontroli, uciekły

W Janowie Podlaskim doszło do pożaru stodoły. Jak się okazało, za podpaleniem stało czworo dzieci, które bawiły się na miejscu zdarzenia. Teraz sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, a rodzice będą musieli ponieść koszty naprawiana wyrządzonych szkód.

W minioną środę 28 kwietnia po godzinie 13:00 dzielnicowi na służbie w Janowie Podlaskim dostrzegli pożar stodoły i budynku gospodarczego.

Straty po pożarze

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano funkcjonariuszy straży pożarnej. Jak się okazało, za nim rozpoczęła się akcja gaśnicza, ogień zdarzył się rozprzestrzenić. Podczas pożaru doszczętnie spłonęła drewniana stodoła. Funkcjonariusze policji z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej powiadomili, że wewnątrz stodoły była między innymi przyczepa kempingowa oraz zgrabiarka do siana. Wszystko, co znajdowało się w środku stodoły, spłonęło.

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocDramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 40 tysięcy złotych - przekazali funkcjonariusze.

Za podpalenie odpowiedzialne były dzieci

Już ze wstępnych ustaleń wynikało, że do pożaru doszło na skutek podpalenia. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że za pożar odpowiedzialnych jest czworo dzieci w wieku 10-12 lat z Janowa Podlaskiego. Dzieci, które przebywały na miejscu zdarzenia, dla zabawy podpalały i gasiły słomę, która znajdowała się w budynku. Jednak gdy "zabawa" wymknęła się spod kontroli, podpalacze uciekli. Na miejscu został jedynie 10-letni chłopiec, który zatelefonował na numer alarmowy.

O losach dzieci odpowiedzialnych za pożar zadecyduje sąd rodzinny. Jak przypomnieli funkcjonariusze, w sprawach nieletnich, rodzice ponoszą koszty wyrządzonych szkód.

Jak niedawno informowaliśmy, do podpalenia doszło także w Zatorze (woj. małopolskie), gdzie płonęła łąka. Jak się okazało, podpalaczem okazał się mężczyzna, któremu służby medyczne udzielały pomocy po zatruciu się dymem, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

janów podlaski

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł