Wypadek - dziecko
OSP Brzeziny/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 2 Maja 2021

Wypadek podczas prac polowych. 10-latek trafił do szpitala

Do niebezpiecznego wypadku doszło w miejscowości Przystajnia Folwark (woj. wielkopolskie). Podczas prac polowych 10-letni chłopiec włożył rękę do siewnika. Na miejscu pojawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało chłopca do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 29 kwietnia bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z OSP Brzeziny, zgłoszenie do jednostki wpłynęło o godzinie 19:45. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Przystajnia Folwark w województwie wielkopolskim dziecko włożyło rękę do siewnika.

Jak przekazał mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej w rozmowie z portalem Faktykaliskie.pl, gdy na miejscu zdarzenia pojawiły się służby, gospodarz uwolnił rękę dziecka z siewnika. 10-latek był przytomny.

Interwencja policji i służb weterynaryjnych. 53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętamiInterwencja policji i służb weterynaryjnych. 53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętamiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

10-latek trafił do szpitala

Na miejscu zdarzenia strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy rannemu dziecku i zabezpieczyli lądowisko LPR. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało dziecko do w Ostrowie Wielkopolskim.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Faktykaliskie.pl, życie chłopca nie jest zagrożone, ale 10-latek doznał poważanych obrażeń. Jak zaznaczył Adam Stangret, rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala dla portalu, chłopiec był operowany w pilnym trybie, po czym został na oddziale chirurgii dziecięcej.

Na miejscu pracowała policja, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz OSP Aleksandria, OSP Brzeziny, JRG Kalisz.

Wypadki podczas prac polowych

Niestety, wraz z rozpoczęciem prac na polach, pojawia się coraz więcej informacji o wypadkach także tych z udziałem dzieci. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 28 kwietnia bieżącego roku około godziny 16:00 w miejscowości Hoczew (woj. podkarpackie), gdzie podczas sadzenia ziemniaków w gronie rodziny, 12-latni chłopiec włożył rękę do maszyny rolniczej, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: OSP Brzeziny/Facebook, Faktykaliskie.pl

Następny artykuł