Trąba powietrzna - zniszczenia
Powiat Biłgorajski/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 3 Maja 2021

Zniszczone budynki gospodarcze, zerwane dachy, połamane drzewa. Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie

W minioną niedzielę po południu na Lubelszczyźnie nad gminą Tereszpol najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna. Pod wpływem silnego wiatru uszkodzone zostały domy, budynki gospodarcze, stodoły, samochody i ogrodzenia.

Nad gminą Tereszpol w niedzielę po południu najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna. Pod wpływem silnego wiatru w miejscowości Tereszpol Zygmunty uszkodzone zostały domy, stodoły, budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz samochody zaparkowane przed domami. Łącznie uszkodzonych zostało 10 budynków. Na szczęście, nie pojawiły się informacje o poszkodowanych.

Pomoc dla poszkodowanych

Na miejscu 9 jednostek straży pożarnej usuwało skutki żywiołu. Jak powiadomił starosta biłgorajski Andrzej Szarlip w rozmowie z Radiem Lublin, na miejscu zabezpieczono budynki mieszkalne.

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocDramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Skala zniszczeń jest bardzo duża. Można powiedzieć, że przeszła trąba powietrzna. Mieszkańcy są zdruzgotani. Próbujemy im pomóc - zaznaczył.

Jak przekazał portal Radio Lublin, osoby poszkodowane z gminy Tereszpol mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 6 tys. zł na rodzinę. Co więcej, już odbyło się spotkanie wojewody lubelskiego i władz samorządowych, które na celu miało przedstawienie zasad wnioskowania o zasiłki losowe.

Trąba powietrzna w powiecie biłgorajskim

W niedzielę wiatr siał spustoszenie także w innych miejscowościach powiatu biłgorajskiego. W gminie Frampol i Turobin powalone zostały drzewa, które zablokował drogi i uszkodziły linię energetyczną. Natomiast w gminie Łukowa uszkodzony został dach budynku mieszkalnego.

W całym województwie lubelskim w niedzielę strażacy interweniowali ponad 100 razy w związku z usuwaniem skutków wichury. Najwięcej wezwań dotyczyło połamanych gałęzi i konarów drzew, które po przejściu trąby powietrznej znalazły się na drogach i ciągach komunikacyjnych.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu dobrapogoda24.pl, dopiero lokalne analizy pozwolą potwierdzić, że przez Lubelszczyznę przeszła trąba powietrzna.

trąba

trąba

trąba

trąba

Fot. Powiat Biłgorajski/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Powiat Biłgorajski/Facebook, Radio Lublin, Onet, Dobrapogoda24.pl

Następny artykuł