RolnikInfo.pl
Trąba powietrzna - zniszczenia

Powiat Biłgorajski/Facebook

Zniszczone budynki gospodarcze, zerwane dachy, połamane drzewa. Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W minioną niedzielę po południu na Lubelszczyźnie nad gminą Tereszpol najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna. Pod wpływem silnego wiatru uszkodzone zostały domy, budynki gospodarcze, stodoły, samochody i ogrodzenia.

Nad gminą Tereszpol w niedzielę po południu najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna. Pod wpływem silnego wiatru w miejscowości Tereszpol Zygmunty uszkodzone zostały domy, stodoły, budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz samochody zaparkowane przed domami. Łącznie uszkodzonych zostało 10 budynków. Na szczęście, nie pojawiły się informacje o poszkodowanych.

Pomoc dla poszkodowanych 

Na miejscu 9 jednostek straży pożarnej usuwało skutki żywiołu. Jak powiadomił starosta biłgorajski Andrzej Szarlip w rozmowie z Radiem Lublin, na miejscu zabezpieczono budynki mieszkalne. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Skala zniszczeń jest bardzo duża. Można powiedzieć, że przeszła trąba powietrzna. Mieszkańcy są zdruzgotani. Próbujemy im pomóc - zaznaczył. 

Jak przekazał portal Radio Lublin, osoby poszkodowane z gminy Tereszpol mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 6 tys. zł na rodzinę. Co więcej, już odbyło się spotkanie wojewody lubelskiego i władz samorządowych, które na celu miało przedstawienie zasad wnioskowania o zasiłki losowe.

Trąba powietrzna w powiecie biłgorajskim

W niedzielę wiatr siał spustoszenie także w innych miejscowościach powiatu biłgorajskiego. W gminie Frampol i Turobin powalone zostały drzewa, które zablokował drogi i uszkodziły linię energetyczną. Natomiast w gminie Łukowa uszkodzony został dach budynku mieszkalnego

W całym województwie lubelskim w niedzielę strażacy interweniowali ponad 100 razy w związku z usuwaniem skutków wichury. Najwięcej wezwań dotyczyło połamanych gałęzi i konarów drzew, które po przejściu trąby powietrznej znalazły się na drogach i ciągach komunikacyjnych. 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu dobrapogoda24.pl, dopiero lokalne analizy pozwolą potwierdzić, że przez Lubelszczyznę przeszła trąba powietrzna. 

Fot. Powiat Biłgorajski/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Powiat Biłgorajski/Facebook, Radio Lublin, Onet, Dobrapogoda24.pl

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >