imgw
unsplash.com / fot. Anastasiya Romanova
Autor Magdalena Więckowska - 22 Marca 2021

IMGW: nadchodzi zmiana pogody. Temperatura będzie rosnąć z dnia na dzień

Jak podaje IMGW w synoptycznej prognozie pogody na 12 tydzień roku, od poniedziałku 22 marca czeka nas ocieplenie. Będzie z pewnością bardziej słonecznie, z mniejszą ilością opadów. Choć pogoda może płatać figle, to trzeba przyznać, że wiosna jest już bardzo blisko.

Jak podaje IMGW, w ciągu tygodnia na terenie kraju termometry wskażą w najcieplejszych regionach nawet 15 stopni Celsjusza.

Prognozy IMGW na początek tygodnia

W poniedziałek (22.03) słońca i bezchmurnego nieba spodziewać się możemy na zachodzie i północnym zachodzie Polski. Temperatura może osiągnąć nawet 9 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju pozostanie nieco chłodniej, bo od 2 do 6 kresek powyżej zera.

Niewykluczone będą miejscowe opady śniegu czy deszczu ze śniegiem. Na tego typu niespodzianki muszą przygotować się szczególnie mieszkańcy Tatr i Bieszczad. Wiatr będzie porywisty tylko na terenach górskich, gdzie będzie osiągał prędkość do 80 km/h.

We wtorek 23 marca słonecznego nieba i pogodnej aury spodziewać się możemy w północno-wschodniej części Polski. Niebo nad pozostałą częścią kraju będzie raczej zachmurzone - niewykluczone są również opady śniegu i deszczu.

Rolnikinfo.pl obrazy"Zakaz hodowli zwierząt to tylko kwestia czasu". Sylwia Spurek o potrzebach zmian w rolnictwieCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Co istotne, wtorkowa temperatura będzie wyższa, niż dzień wcześniej i osiągnie od 4 stopni na wschodzie do 10 stopni Celsjusza na zachodzie. Również siła wiatru ma stopniowo słabnąć.

Przewidywania na drugą część tygodnia

Jak prognozują synoptycy z IMGW, również czwartek (25.03) i piątek (26.03) upłyną pod znakiem słońca. Lokalne zachmurzenia mogą się pojawić na północy i zachodzie Polski. Deszcz ominie większość regionów, za wyjątkiem zachodnich ziem.

Warto dodać, że pod koniec tygodnia w nocy temperatura będzie oscylować powyżej zera, co może być symptomatyczną oznaką bliskiego nadejścia wiosny. W czwartek temperatura może osiągnąć nawet 14 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i 17 stopni w piątek na zachodzie.

Choć sobota zaprezentuje nieco bardziej posępną aurę, to będzie to tylko chwilowa zmiana. Wyniknie ona z napływu niżu islandzkiego na tereny naszego kraju. W wyniku frontu atmosferycznego z dalekiej północy, w sobotę wystąpią w Polsce przelotne opady, a temperatura się nieco obniży.

Tego dnia możemy spodziewać się temperatury od 8 do 12 kresek nad zerem. Prędkość wiatru może dochodzić do 55 km/h.

Niedziela 28 marca przyniesie powrót słonecznej pogody i ponowny wzrost temperatur. Synoptycy podają, że nie powinno padać. Temperatura wyniesie od 16 stopni w zachodniej części kraju, przez 14 stopni w centrum, do 9 stopni na północnym wschodzie.

Jak widać, choć do rozkwitu wiosny jeszcze daleka droga, to zima zdaje się powoli ustępować miejsca budzącej się do życia przyrodzie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: imgw.pl

Następny artykuł