RolnikInfo.pl
janusz wojciechowski

Piotr Molecki/East News

Janusz Wojciechowski o chowie klatkowym: "Ma niewiele wspólnego z rolnictwem"

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski podzielił się ostatnio swoją opinią na temat metod chowu i hodowli zwierząt. W rozmowie z Rzeczpospolitą stwierdził, że chów klatkowy ma tak naprawdę niewiele wspólnego z rolnictwem.

Opinia polityka nie spotkała się z aprobatą niektórych internautów na Twitterze. Mimo to unijny komisarz ds. rolnictwa wskazuje, że decyzja Parlamentu Europejskiego pomoże w rozwoju zrównoważonego rolnictwa.

Janusz Wojciechowski bez ogródek o chowie klatkowym zwierząt

Klatkowy chów zwierząt budzi ogromne emocje zarówno w środowisku rolniczym, jak i wśród obrońców zwierząt. Całkiem niedawno, 14 kwietnia 2021 roku, odbyła się prezentacja obywatelskiej inicjatywy o nazwie Koniec Epoki Klatkowej - End the Cage Age.

Podczas spotkania w Parlamencie Europejskim dyskutowano o potrzebie systemowych zmian w sposobie chowu i hodowli zwierząt, których pierwszym krokiem ma być uwolnienie zwierząt gospodarskich z ciasnych klatek.

Warto podkreślić, że podczas prezentacji inicjatywy Koniec Epoki Klatkowej - End the Cage Age obecny był unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który otwarcie wyraził poparcie dla likwidacji klatkowego chowu zwierząt.

emilka

Emilka podała cenę za barana. "Popularność do głowy uderza"

CZYTAJ DALEJ

Stanowisko polityka spotkało się z dezaprobatą środowisk rolniczych, które wskazały, że Janusz Wojciechowski prowadzi antyrolniczą politykę.

Motywacje komisarza

Warto jednak podkreślić, że rolnikom zależy na dobrostanie swoich zwierząt, toteż można by się spodziewać, że choć częściowo poprą oni prawne odejście od chowu klatkowego.

Janusz Wojciechowski w rozmowie z Rzeczpospolitą powiedział, że hodowla zwierząt w klatkach nie ma wiele wspólnego z rolnictwem - przypomina bowiem bardziej agroprzemysł niż rolnictwo zrównoważone.

Komisarz ds. rolnictwa podzielił się swoją opinią na Twitterze. Internauci związani zawodowo z rolnictwem nie zareagowali na jego wpis pozytywnie:

a
b

Chów klatkowy jest jedną z najpopularniejszych metod wybieranych przez hodowców drobiu - stanowi aż 80% wszystkich stad kur, czyli łącznie około 40 milionów zwierząt.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: rp.pl, Twitter / @jwojc

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >