RolnikInfo.pl
Policja - ciągnik

KMP Radzyń Podlaski

Jazda "na podwójnym gazie" nie była jedynym wykroczeniem. Traktorzysta stanie przed sądem

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

47-letni traktorzysta z gminy Wohyń został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna prowadził ciągnik pod wpływem alkoholu, ale nie tylko. Podczas kontroli wyszło na jaw, że między innymi nie posiadał uprawnień do kierowania.

W miniony czwartek 27 maja do oficera dyżurnego radzyńskiej komendy około godziny 19:30 wypłynęło zgłoszenie. Jak przekazano, w miejscowości Bezwola Stara Wieś, gmina Wohyń kierowca poruszający się ciągnikiem rolniczym marki Ursus najprawdopodobniej jest po wpływem alkoholu. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Kontrola traktorzysty 

Jak przekazał aspirant Piotr Mucha z Komendy Miejskiej Policji w Radzyniu Podlaskim, po dotarciu na miejsce zdarzenia patrol zatrzymał kierowcę ciągnika. Podczas kontroli potwierdziły się słowa zgłoszone do dyżurnego - kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jednak to nie wszystko, jak się okazało, 47-letni mieszkaniec gminy Wohyń nie posiadał uprawnień do kierowania.

Co więcej, ciągnik nie został dopuszczony do ruchu, ani nie został zarejestrowany. 47-latek nie posiadał także ubezpieczenia OC.

- Traktorzysta tłumaczył mundurowym, że ciągnik składał samodzielnie z części zakupionych na złomie - powiadomił aspirant Mucha. 

47-latek stanie przed sądem 

Teraz 47-leni kierowca odpowie przed sądem. Jak wynika z kodeksu karnego, za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara grzywny, wydanie zakazu kierowania pojazdami oraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Co więcej, mieszkaniec gminy Wohyń zobligowany będzie do zapłacenia minimum 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Aspirant Piotr Mucha z Komendy Miejskiej Policji w Radzyniu Podlaskim zaapelował do wszystkich kierowców, przypominając, że jazda pod wpływem alkoholu jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: Policja

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

traktor

Maszyny

Policjanci zatrzymali traktor do kontroli. Kierowca był nietrzeźwy

Czytaj więcej >
ciągnik silnik

Maszyny

Kujawsko-pomorskie: tragedia przy testowaniu silnika ciągnika rolniczego

Czytaj więcej >
traktor wypadek

Maszyny

Śmierć podczas prac na wsi. Traktorzysta przygnieciony przez własny pojazd

Czytaj więcej >
rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >