RolnikInfo.pl
Nowy Polski Ład - prezentacja

Piotr Molecki/East News

Jest nowy termin. Sasin zdradził, kiedy odbędzie się prezentacja Nowego Ładu

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Podczas dzisiejszej porannej rozmowy z Polskim Radiem Jacek Sasin, minister aktywów państwowych zapowiedział, że na sobotę 15 maja planowana jest prezentacja założeń Nowego Ładu, czyli programu społeczno-gospodarczego partii Prawa i Sprawiedliwość. Program ma objąć obszary takie jak między innymi rodzina, szkoła, środowisko, zdrowie oraz rolnictwo.

- Założenia Nowego Ładu, cały program na wychodzenie gospodarki z pandemii, powrót do szybkiego wzrostu gospodarczego, to jest coś, co mamy przygotowane już od wielu tygodni - przekazał w rozmowie z Polskim Radiem Jacek Sasin. 

Jak przyznał minister aktywów państwowych, ze względu na sytuację pandemiczną założenia Nowego Ładu nie mogły zostać zaprezentowane wcześniej. Jednak wicepremier jest przekonany, że jest już najwyższa pora, by Prawo i Sprawiedliwość "głośno i mocno" przekazało, jakie ma plany na Polskę po pandemii koronawirusa.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Co więcej, Jacek Sasin podkreślił, że Nowy Ład jest programem przygotowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Wicepremier jest jednak przekonany, że uda się osiągnąć porozumienie z koalicjantami, dzięki czemu Nowy Polski Ład będzie mógł być programem nie tylko PiS, ale "Zjednoczonej Prawicy". 

Co w Nowym Polskim Ładzie?

Przypomnijmy, Nowy Polski Ład miał zostać zaprezentowany 20 marca bieżącego roku, jednak ze względu na walkę z pandemią, termin został przesunięty. Jak informowaliśmy >tutaj< przez niedoszłą prezentacją Nowego Ładu Polski, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało spot, dotyczący nowego programu społeczno-gospodarczego. Zgodnie z informacjami zawartymi w spocie, Nowy Ład miał objąć 10 obszarów: 

  • Plan na zdrowie,

  • Uczciwa praca-godna płaca,

  • Dekada rozwoju,

  • Rodzina i dom w centrum życia,

  • Polska - nasza ziemia,

  • Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek,

  • Dobry klimat dla firm,

  • Czysta energia - czyste powietrze,

  • CyberPoland 2025,

  • Złota jesień życia.

W spocie Jakub Banaszek z PiS wskazywał, że kwestie związane z rolnictwem znajdą się w obszarze "Polska - nasza ziemia". Na oficjalnej stronie Polskiego Nowego Ładu przed planowaną na 20 marca bieżącego roku prezentacją, zamieszczony został licznik, który odliczał czas do przedstawienia założeń. Obecnie na stronie widnieje jedynie krótka informacja, czym jest Polski Nowy Ład.

- Polski Nowy Ład to nasz plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostaną przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. To nasza odpowiedź na rzeczywistość postcovidową. 20 marca bądźcie z nami! - można przeczytać na stronie Nowego Ładu.

Jak przekazał portal wPolityce.pl, gdy PiS ogłosi już Nowy Polski Ład, Mateusz Morawiecki rozpocznie objazd po Polsce, podczas którego prezentować będzie najważniejsze założenia nowego programu. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Polskie Radio/YouTube, Prawo i Sprawiedliwość/Facebook, polskinowylad.pis.org.pl, wPolityce

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >