Nowy Ład - prezentacja
PiS/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 13 Marca 2021

Polski Nowy Ład zmieni życie wszystkich rolników w Polsce. Zostało ledwie 6 dni

W sobotę zaprezentowane zostały założenia Polskiego Nowego Ładu, czyli programu społeczno-gospodarczego po pandemii, przygotowanego przez polityków PiS. Program obejmuje między innymi takie obszary, jak rodzinę, szkołę, środowisko, czy zdrowie, ale i rolnictwo. Już za 6 dni podczas konwencji PiS wszyscy rolnicy w Polsce poznają plany partii na "rzeczywistość postcovidową" na nadchodzące lata.

- Coraz większymi krokami zbliża się moment prezentacji Nowego Ładu, programu Prawa i Sprawiedliwości na nadchodzące lata - zapowiada Natalia Nitek Płażyńska w spocie PiS, który został dziś zaprezentowany.

W spocie, dotyczącym Nowego Ładu, usłyszeć można także prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, przypominającego o tym, jak partia rządząca dotrzymuje danego słowa.

- Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski i potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Nie zabrakło także komentarza premiera Mateusza Morawieckiego, którego zdaniem, uprzednio przygotowany przez PiS, plan dla Polski musiał zostać zmieniony ze względu na sytuacje, w której się znaleźliśmy. Jak podkreślił, "życie i zdrowie jest najważniejsze".

- Uratowaliśmy ponad 5 milionów miejsc pracy Polaków, przeznaczając około 200 miliardów złotych dla polskich firm - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Pożar na farmie fotowoltaicznej pod Lipskiem. 30-letni poszkodowany trafił do szpitalaPożar na farmie fotowoltaicznej pod Lipskiem. 30-letni poszkodowany trafił do szpitalaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jakie obszary obejmie "Nowy Ład"? Co z rolnictwem?

- Przedstawiamy Polakom rozwiązania, które pozwolą naszej ojczyźnie rozwijać się jeszcze szybciej i doganiać bogatsze kraje pod względem poziomu życia obywateli - przekazał Jakub Banaszek z PiS.

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w spocie, Polski Nowy Ład obejmie następujące obszary:

  • Plan na zdrowie,
  • Uczciwa praca-godna płaca,
  • Dekada rozwoju,
  • Rodzina i dom w centrum życia,
  • Polska - nasza ziemia,
  • Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek,
  • Dobry klimat dla firm,
  • Czysta energia - czyste powietrze,
  • CyberPoland 2025,
  • Złota jesień życia.

W którym obszarze znajdzie się więcej informacji o planach związanych z rolnictwem?

- Nie ma silnej gospodarki, bez silnego rolnictwa - zaznaczył Jakub Banaszek z PiS, wskazując na obszar "Polska - nasza ziemia".

Kiedy więcej szczegółów?

Więcej szczegółów dotyczących Polskiego Nowego Ładu zostanie zaprezentowane podczas konwencji, która odbędzie się już za 6 dni, czyli 20 marca bieżącego roku. Na oficjalnej stronie Polskiego Nowego Ładu zamieszczony został nawet licznik, który odmierza czas do konwencji.

- Polski Nowy Ład to nasz plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostaną przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. To nasza odpowiedź na rzeczywistość postcovidową. 20 marca bądźcie z nami! - można przeczytać na stronie Nowego Ładu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: polskinowylad, Polsat, Money, Prawo i Sprawiedliwość/Facebook

Następny artykuł