RolnikInfo.pl
Agrounia

Facebook / Agrounia

Lider Agrounii u Gienka i Andrzeja z Plutycz. Pokazał im robaczywą kapustę ze sklepu

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, odwiedził Gienka i Andrzeja z Plutycz. Podczas wizyty działacz ruchu rolniczego pokazał rolnikom znanym z serialu "Rolnicy. Podlasie" robaczywą kapustę, którą przywiózł z jednego ze sklepów sieci Biedronka.

Materiał wideo dokumentujący analizę stanu kapusty, jak i późniejszą wizytę w Plutyczach zamieszczono na facebookowym profilu Agrounii. 

Agrounia i kapusta w Biedronce

Wszystko zaczęło się od wizyty Agrounii w jednym ze sklepów sieci Biedronka. Początkowo lider ruchu, Michał Kołodziejczak, wyraził niezadowolenie z faktu, że warzywa tego gatunku nie pochodzą od krajowych rolników, lecz - jak informują oznaczenia przy cenach - pochodzą z Albanii, Portugalii i Hiszpanii.

Na skrzynkach widniała informacja, że opisywana kapusta pochodzi z Hiszpanii. Na profilu Agrounii czytamy w opisie do filmu: 

- Kapusta z żywymi robakami i ich odchodami w Biedronce. Pełno zagranicznych warzyw. Oznaczenia takie że niczego się nie dowiemy. Klienci mają zgłupieć. Manipulacja w Biedronce na najwyższym poziomie. Tu Brańsk na Podlasiu. [pis. oryg.]

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Michał Kołodziejczak wskazał przed kamerą na robaka żerującego na kapuście, identyfikując go jako tantnisia krzyżowiaczka, który nie może pojawić się na warzywach sprzedawanych w sklepie. 

- Patrzcie, to są odchody tego robaka. I to się do nas przywozi- powiedział Michał Kołodziejczak, rozchylając liście kapusty.

Wizyta w Plutyczach

Później działacz Agrounii udał się do podlaskich Plutycz, by odwiedzić Gienka i Andrzeja znanych z popularnego serialu Rolnicy. Podlasie. Michał Kołodziejczak pokazał im kapustę, którą znalazł w Biedronce. 

- Zobaczcie, jaką kupiliśmy kapustę dzisiaj. (...) Żeby nam nikt nie zarzucił, że żeśmy zniszczyli w sklepie kapustę, bo ja pokazywałem, jaka w sklepie jest z robakami, że to (...) pogryzione, że z Hiszpanii, to kupiliśmy wszystko, żeby nikt nie miał problemów. (...) Żeby żaden pracownik nie miał problemów, to my ją żeśmy kupili wszystką, która była w sklepie.

Rolnicy z Plutycz odparli, oglądając warzywa w skrzynkach: 

- To żadna kapusta.

Okazało się, że jedna główka kapusty ważąca pół kilo kosztowała pięć złotych, co - zdaniem Gienka i Andrzeja - jest wysoką ceną. Obecnie warzywa zabrane ze sklepu - zgodnie z zapowiedziami Michała Kołodziejczaka - trafią do badań.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Agrounia

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >
imgw

Wiadomości

IMGW: prognoza na kolejne dni. Pojawią się pierwsze przymrozki

Czytaj więcej >