Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Litwa: połączył traktor z autem. Wyjechał na ulicę i zatrzymała go policja
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:35

Litwa: połączył traktor z autem. Wyjechał na ulicę i zatrzymała go policja

traktor samochód
YouTube.com / norbefilms

Norbe nazwał stworzony przez siebie pojazd Monster Golf i wyjechał nimi na ulice Wilna. Niestety, szybko zatrzymała go policja i ukarała wysokim mandatem. Odebrano mu również prawo jazdy na dwanaście miesięcy. 

Litewski youtuber połączył samochód osobowy z traktorem

Przyznać trzeba, że pojazd, który możemy oglądać w filmie litewskiego youtubera Norbe, robi niemałe wrażenie. Może się on nie podobać, ale jedno jest pewne - nikt nie przejdzie obok tego pojazdu obojętnie.

Nadwozie to stary, poczciwy Volkswagen Golf w kolorze granatowym. Do niego Norbe dołączył cztery masywne koła pochodzące od ciągnika rolniczego. Efekt? Najlepiej ocenić go samodzielnie, oglądając film Norberta Daunoraviciusa, który zamieszczamy na końcu naszego artykułu. 

Domorosły mechanik nie powołał do życia swojego projektu tylko po to, by ten cieszył oko w garażu - nie namyślając się zbyt wiele, Norbe zdecydował się na jazdę testową po Wilnie, którą zarejestrował na nagraniu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Jazda po Wilnie i wielki finał

Monstera Golfa - bo taką nazwę otrzymał pojazd Norbego - trudno nie zauważyć. Po wyjeździe na ulice Wilna błyskawicznie dostrzegli go policjanci. Youtuber najprawdopodobniej nie sądził, że będzie zatrzymany przez stróżów prawa. Okazało się, że bardzo się mylił.

Funkcjonariusze wyjaśnili mu, że poruszanie się pojazdem, którego koła są większe niż obrys nadwozia, jest niedopuszczalne. Kolejnym problemem był fakt, iż Monster Golf miał rzekomo zajmować więcej niż jeden pas ruchu, znajdując się częściowo na chodniku.

Policjanci naświetlili, że jazda podobnym pojazdem stwarza zagrożenie nie tylko dla innych pojazdów, ale również okolicznych pieszych. Co więcej, mężczyzna miał również nie korzystać z kierunkowskazów. Za wspomniane wykroczenia youtuber został ukarany surowym mandatem w wysokości 225 euro.

Nie był to jednak koniec przykrych zdarzeń dla konstruktora mechanicznej hybrydy samochodu i ciągnika. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy na dwanaście miesięcy.

Youtuber nie zgodził się z decyzją policjantów i zdecydował się na skierowanie sprawy na drogę sądową. Obecnie sprawa jest w toku. Nie wiadomo, jaki los spotka pojazd stworzony przez Norbego. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: YouTube.com / norbefilms, tygodnik-rolniczy.pl