RolnikInfo.pl
traktor samochód

YouTube.com / norbefilms

Litwa: połączył traktor z autem. Wyjechał na ulicę i zatrzymała go policja

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Niesamowity pomysł, na jaki wpadł popularny litewski youtuber Norbe, przykuwa uwagę nie tylko miłośników szeroko pojętej motoryzacji, ale również amatorów maszyn rolniczych. W zamieszczonym na YouTube filmie możemy zobaczyć samochód marki Volkswagen Golf, do którego dołączono koła od traktora.

Norbe nazwał stworzony przez siebie pojazd Monster Golf i wyjechał nimi na ulice Wilna. Niestety, szybko zatrzymała go policja i ukarała wysokim mandatem. Odebrano mu również prawo jazdy na dwanaście miesięcy. 

Litewski youtuber połączył samochód osobowy z traktorem

Przyznać trzeba, że pojazd, który możemy oglądać w filmie litewskiego youtubera Norbe, robi niemałe wrażenie. Może się on nie podobać, ale jedno jest pewne - nikt nie przejdzie obok tego pojazdu obojętnie.

Nadwozie to stary, poczciwy Volkswagen Golf w kolorze granatowym. Do niego Norbe dołączył cztery masywne koła pochodzące od ciągnika rolniczego. Efekt? Najlepiej ocenić go samodzielnie, oglądając film Norberta Daunoraviciusa, który zamieszczamy na końcu naszego artykułu. 

Domorosły mechanik nie powołał do życia swojego projektu tylko po to, by ten cieszył oko w garażu - nie namyślając się zbyt wiele, Norbe zdecydował się na jazdę testową po Wilnie, którą zarejestrował na nagraniu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Jazda po Wilnie i wielki finał

Monstera Golfa - bo taką nazwę otrzymał pojazd Norbego - trudno nie zauważyć. Po wyjeździe na ulice Wilna błyskawicznie dostrzegli go policjanci. Youtuber najprawdopodobniej nie sądził, że będzie zatrzymany przez stróżów prawa. Okazało się, że bardzo się mylił.

Funkcjonariusze wyjaśnili mu, że poruszanie się pojazdem, którego koła są większe niż obrys nadwozia, jest niedopuszczalne. Kolejnym problemem był fakt, iż Monster Golf miał rzekomo zajmować więcej niż jeden pas ruchu, znajdując się częściowo na chodniku.

Policjanci naświetlili, że jazda podobnym pojazdem stwarza zagrożenie nie tylko dla innych pojazdów, ale również okolicznych pieszych. Co więcej, mężczyzna miał również nie korzystać z kierunkowskazów. Za wspomniane wykroczenia youtuber został ukarany surowym mandatem w wysokości 225 euro.

Nie był to jednak koniec przykrych zdarzeń dla konstruktora mechanicznej hybrydy samochodu i ciągnika. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy na dwanaście miesięcy.

Youtuber nie zgodził się z decyzją policjantów i zdecydował się na skierowanie sprawy na drogę sądową. Obecnie sprawa jest w toku. Nie wiadomo, jaki los spotka pojazd stworzony przez Norbego. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: YouTube.com / norbefilms, tygodnik-rolniczy.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >