Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kaczyński o PiS: "Jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach"
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kaczyński o PiS: "Jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach"

kaczyński pis
Jan BIELECKI/East News

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku po raz czwarty odbyły się ogólnopolskie dożynki Wdzięczni polskiej wsi pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. W trakcie spotkania w Bobolicach został odczytany list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk stwierdził m.in.:

- PiS to jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach; żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi, ani nie ma takiego programu rolnego.

Słowa Jarosława Kaczyńskiego na dożynkach w Bobolicach

Ogólnopolskie dożynki w Bobolicach są czwartą edycją tego typu wydarzenia. Jego pomysłodawcą i patronem jest premier Mateusz Morawiecki.

Sam pomysł spotkania się z rolnikami w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie) został mocno skrytykowany przez część środowiska, m.in. przez lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.

Sceptycy nie kryją rozżalenia, że premier unika konfrontacji z protestującymi producentami żywności, by kilka dni później świętować dożynki w blasku fleszy.

Podczas spotkania w Bobolicach przez posła PiS Joachima Brudzińskiego odczytany został również list prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, iż jego partia troskę o wieś wyraża w czynach.

Co więcej, wicepremier zaznaczył:

- (...) żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi, ani nie ma takiego programu rolnego.

Kontrastujące opinie na temat stanu polskiego rolnictwa

Prezes PiS w swoim liście podkreślał, że dobra sytuacja ekonomiczna na wsi i dobrobyt rolników są podstawą sprawnie funkcjonującego państwa.

Dodał, iż jego ugrupowanie dba o to, by życie rolników było z roku na rok na coraz wyższym poziomie i nie różniło się jakością od życia w mieście.

Obecność premiera Mateusza Morawieckiego i odczytane słowa Jarosława Kaczyńskiego na dożynkach w Bobolicach wzbudziły wiele emocji wśród komentatorów aktualnej sytuacji w sektorze rolnym.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak zamieścił na Twitterze dosadny wpis, odnosząc się do niedzielnego spotkania polityków z rolnikami:

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: sadyogrody.pl, Twitter