Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Niecodzienny wypadek na A1. Dwie tony kukurydzy zasypały drogę
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 12.02.2024 22:24

Niecodzienny wypadek na A1. Dwie tony kukurydzy zasypały drogę

samochód ciężarowy
Pixabay/kalhh

W późnych godzinach wieczornych 11 lutego (niedziela), na autostradzie A1 doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką przewożącą ogromne ilości kukurydzy. Na miejscu pracowało wiele zastępów staży pożarnej.

Męcząca jazda po nocy

Jeżdżenie w nocnych godzinach - kiedy jest już zupełnie ciemno - to dla wielu kierowców idealna pora na podróżowanie. Nocą jest zdecydowanie mniejszy ruch na drodze, dzięki czemu jazda zdaje się być szybka i płynna.  Z drugiej zaś strony, nawet dla doświadczonych kierowców bywa to bardzo uciążliwe. Jazda po ciemku wiąże się z brakiem snu, zmęczeniem i ciągle wytężonym wzrokiem, co bywa bardzo niebezpieczne. Przekonał się o tym kierowca tira, który w niedzielnych godzinach wieczornych zderzył się z samochodem osobowym. 

Dopłaty do zbiorników na deszczówkę. Kiedy mija termin?

Fatalne w skutkach zderzenie na A1

Z informacji przekazanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wynika, że na autostradzie w miejscowości Działowo (powiat wąbrzeski) doszło do potwornego wypadku. 

Wskutek zderzenia ciężarówki (przewożącej kukurydzę) z autem osobowym, na 106 km A1, między węzłami Grudziądz-Lisewo, na drogę rozsypał się dwutonowy załadunek tira. Leżąca na autostradzie kukurydza całkowicie uniemożliwiła przejazd, w związku z czym podjęta została decyzja o zamknięciu ruchu w obu kierunkach. Do wypadku zostały wezwane odpowiednie służby.

Służby drogowe w gotowości

Z naszego powiatu w akcji brały udział zastępy" JRG Chełmno, OSP Lisewo, OSP Lipienek, OSP Robakowo. Ponadto na miejsce wypadku zadysponowano: JRG Wąbrzeźno, OSP Płużnica- przekazuje portal "e-chelmno.pl"

Na miejscu pojawiła się również karetka pogotowia, która wezwana została do kierowcy ciężarówki. Po dokładnym przebadaniu okazało się, że nie ma potrzeby przewożenia go do szpitala. 

Normalny ruch został przywrócony w poniedziałek nad ranem na autostradzie A1 pomiędzy Grudziądzem i Lisewem w kierunku Torunia, a w stronę Gdańska nadal odbywa się przez MOP Malankowo - poinformowała dyżurna Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Arleta Morgut dla serwisu "portal samorządowy.pl"