Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika

Wypadek - ciągnik
KMP Biała Podlaska

Do zdarzenia doszło 12 maja w minioną środę ranem w gminie Międzyrzec Podlaski. Jak przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze policji wstępnie ustalili, że mężczyzna podczas cofania ciągnikiem rolniczym wychylił się, a w tym momencie doszło do wypięcia siedziska, przez co 56-letni kierowca wypadł pod koło pojazdu, które przejechało po mężczyźnie.

Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, którzy przy pomocy świadków zdarzenia, wyciągnęli mężczyznę spod kół ciągnika. Jak się okazało, w wyniku tego zdarzenia, 56-latek doznał obrażeń ciała. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Po zdarzeniu funkcjonariusze policji zajmą się dokładnym wyjaśnieniem przyczyn wypadku.

Apel funkcjonariuszy 

Komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zaapelowała raz jeszcze do wszystkich rolników, o wykonywanie prac w gospodarstwie z ostrożnością. Jak przypomniała komisarz, w rolnictwie najczęściej dochodzi do wypadków, gdy nieprzestrzegane są zasady bezpieczeństwa, gdy w grę wchodzi nieuwaga oraz pośpiech i zmęczenie.

- Pamiętajmy, żeby do wszelkich wykonywanych prac nie podchodzić rutynowo, a z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy nawet życia - zaapelowała Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. 

Pomimo apeli funkcjonariuszy policji, wypadków w rolnictwie nie brakuje. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w minioną środę w miejscowości Krześlin. Jak wynikało ze zgłoszenia, na miejscu topił się mężczyzna. Na miejscu ustalono, że kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał do stawu, po czym ciągnik wywrócił się i przygniótł kierowcę. Niestety, mimo długiej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować. Więcej na temat tego zdarzenia można przeczytać >tutaj<.

Do groźnego wypadku doszło także w ostatnich dniach w miejscowości Zawiść (woj. opolskie), gdzie mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Podczas akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia po rannego przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja