RolnikInfo.pl
Wypadek - ciągnik

KMP Biała Podlaska

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W gminie Międzyrzec Podlaski doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas prac. Jak się okazało, mężczyzna wypadł z ciągnika pod koło pojazdu, które go przejechało. Na miejscu pojawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Do zdarzenia doszło 12 maja w minioną środę ranem w gminie Międzyrzec Podlaski. Jak przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze policji wstępnie ustalili, że mężczyzna podczas cofania ciągnikiem rolniczym wychylił się, a w tym momencie doszło do wypięcia siedziska, przez co 56-letni kierowca wypadł pod koło pojazdu, które przejechało po mężczyźnie.

Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, którzy przy pomocy świadków zdarzenia, wyciągnęli mężczyznę spod kół ciągnika. Jak się okazało, w wyniku tego zdarzenia, 56-latek doznał obrażeń ciała. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Po zdarzeniu funkcjonariusze policji zajmą się dokładnym wyjaśnieniem przyczyn wypadku.

Apel funkcjonariuszy 

Komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zaapelowała raz jeszcze do wszystkich rolników, o wykonywanie prac w gospodarstwie z ostrożnością. Jak przypomniała komisarz, w rolnictwie najczęściej dochodzi do wypadków, gdy nieprzestrzegane są zasady bezpieczeństwa, gdy w grę wchodzi nieuwaga oraz pośpiech i zmęczenie.

- Pamiętajmy, żeby do wszelkich wykonywanych prac nie podchodzić rutynowo, a z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia czy nawet życia - zaapelowała Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. 

Pomimo apeli funkcjonariuszy policji, wypadków w rolnictwie nie brakuje. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w minioną środę w miejscowości Krześlin. Jak wynikało ze zgłoszenia, na miejscu topił się mężczyzna. Na miejscu ustalono, że kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał do stawu, po czym ciągnik wywrócił się i przygniótł kierowcę. Niestety, mimo długiej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować. Więcej na temat tego zdarzenia można przeczytać >tutaj<.

Do groźnego wypadku doszło także w ostatnich dniach w miejscowości Zawiść (woj. opolskie), gdzie mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Podczas akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia po rannego przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >