Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Na terenie dawnego PGR usiłowali dokonać kradzieży. Wpadli na gorącym uczynku
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Na terenie dawnego PGR usiłowali dokonać kradzieży. Wpadli na gorącym uczynku

Kradzież - policja
Komenda Powiatowa Policji w Lubinie

Jak powiadomiła wczoraj Oficer Prasowy KPP w Lubinie asp. szt. Sylwia Serafin do komendanta komisariatu policji w Rudnej oraz do kierownika ogniwa prewencji wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który został zaparkowany na terenie opuszczonego Państwowego Gospodarstwa Rolnego. W przeszłości na tym terenie dochodziło już wcześniej do kradzieży, więc funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Złodzieje nie zauważyli policji 


Jak się okazało, na terenie opuszczonego PGR-u dwóch mężczyzn próbowało wyciąć metalowe elementy konstrukcji stelaża. Złodzieje byli na tyle zajęci swoim zdaniem, że nie dostrzegli, ze na teren PGR-u przyjechała policja w oznakowanym samochodzie. Na miejscu mężczyźni za pomocą elektrycznej szlifierki cięli stalową konstrukcję masztu telegraficznego. 

Sprawcami okazali się 45-letni mieszkaniec Lubina oraz 26-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. 

Próba kradzieży to nie wszystko 

Usiłowanie kradzieży nie było wszystkim, co mieli za uszami mężczyźni. Jak się okazało podczas czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy policji, w portfelu 26-latka odnaleziono metaamfetaminę. Co więcej, młodszy podejrzany był pod wpływem narkotyku. Jako że był kierowcą samochodu, który znajdował się na terenie opuszczonego PGR-u, stracił prawo jazdy. Jak dodała asp. szt. Sylwia Serafin, mężczyźni trafili do aresztu i zostały im postawione zarzuty usiłowania kradzieży mienia ruchomego i jego zniszczenia na wartość 2 tys. zł. Dodatkowo 26-latek odpowie za posiadanie środków odurzających i jazdę samochodem pod ich wpływem.

- Mienie trafiło do właściciela, którym jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oddział terenowy we Wrocławiu. Waga elementów, które już wycięli sprawcy, to 360 kg - dodała asp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubinie. 

Jak informowaliśmy na początku maja, na gorący uczynku wpadł także mężczyzna, który drugi raz próbował dokonać kradzieży na jednej z myszkowskich (woj. śląskie) posesji. 54-latek, który usiłował ukraść elementy instalacji fotowoltaiczne, został ujęty podczas nocnej próby, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja

Tagi: PGR Policja