RolnikInfo.pl
Wypadek - ciągnik

OSP Kownaciska/Facebook

Ciągnik wpadł do stawu. Zmarł 89-letni kierowca

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Krześlin (woj. mazwieckie), gdzie mężczyzna kierujący ciągnikiem wpadł do stawu. Niestety, mimo długiej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

W środę 12 maja o godzinie 15:19 strażacy z OSP Suchożebry zostali zadysponowani do akcji w miejscowości Krześlin. Jak wynikało ze zgłoszenia, na miejscu topił się mężczyzna.

Akcja na miejscu zdarzenia 

Jak przekazali strażacy, po pojawieniu się na miejscu zdarzania, wyszło na jaw, że kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał do stawu, po czym ciągnik wywrócił się i przygniótł kierowcę.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Po wydobyciu mężczyzny na powierzchnię, prowadzono długą reanimację, lecz kierującego nie udało się uratować - dodali strażacy z OSP Suchożebry. 

Portal Podlasie24.pl, zmarły mężczyzna miał 89-lat.

Na miejscu strażacy przystąpili do wydobycia ciągnika z wody. Jak widać na zdjęciach, które zamieściliśmy poniżej, do tego zdarzenia zadysponowano liczne siły i środki. Na miejscu zdarzenia zadecydowano także o wypompowaniu wody ze stawu.

Po zdarzeniu policja pod nadzorem prokuratury zajmie się ustaleniem przyczyny oraz okoliczności śmierci mężczyzny. W akcji na miejscu zdarzenia udział brały zastępy OSP Suchożebry, Kownaciska, Pruszyn, Nowe Opole, JRG Siedlce, specjalistyczna grupa ratownictwa wodno- nurkowego z Warszawy, pogotowie ratunkowe oraz funkcjonariusze policji. 

Ciągnik wpadł do stawu 

Jak powiadomili strażacy z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej na terenie powiatu średzkiego doszło do wypadku na terenie prywatnej posesji. Kierowca ciągnika podczas prac pielęgnacyjnych na terenie parku, wpadł ciągnikiem do stawu. Na szczęście, na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowcy udało się wyjść z maszyny o własnych siłach. Mężczyzna po zdarzeniu został przewieziony do szpitala w Środzie Wielkopolskiej.

Fot. OSP Kownaciska/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: OSP Suchożebry, OSP Kownaciska /Facebook, Podlasie24.pl, Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >