Policja - ciągnik
KPP w Lipsku
Autor Aneta Wasilewska - 27 Marca 2021

Notorycznie łamał zakaz. Traktorzysta po zdemolowaniu posesji sąsiada został zatrzymany

Policjanci z Lipska (woj. mazowieckie) zatrzymali traktorzystę, który na podwójnym gazie demolował posesję swojego sąsiada. 32-latek, który zniszczył meble ogrodowe oraz uszkodził przydomową oczyszczalnię ścieków swojego sąsiada, teraz odpowie za popełnione czyny.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Na komendę policji w Lipsku w województwie mazowieckim wpłynęło zgłoszenie w sprawie wydarzeń z miejscowości Gniazdów. Jak się okazało, 32-latek pod wpływem alkoholu jeździł ciągnikiem rolniczym i niszczył posesję swojego sąsiada. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zatrzymali traktorzystę, przy okazji wszył na jaw, że to nie pierwsze spotkanie z 32-latkiem.

Traktorzysta notorycznie łamał zakaz

Podczas policyjnej interwencji, funkcjonariusze ustalili, że traktorzysta groził swojemu sąsiadowi, a następnie wjechał ciągnikiem na sąsiednią posesję. 32-latek przy okazji zniszczył przydomową oczyszczalnię ścieków i meble ogrodowe, znajdujące się na podwórku.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, który notorycznie łamie - przekazali funkcjonariusze z KPP Lipsko.

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnejŚwiętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnejCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Traktorzysta został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policjantów z KPP Lipski, 32-latek odpowie za groźby karalne, zniszczenie mienia, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za miejscowości Gniazdów. Za popełnione czyny grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kwestia prawna - jazda pod wpływem alkoholu

W artykule 178a. Kodeksu Karnego "Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego" jasno wskazano, że za jazdę po alkoholu kierowca naraża się na grzywnę, bądź karę ograniczenia czy pozbawienia wolności.

Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Alkohol i widły

Jak niedawno informowaliśmy, we wsi Węgierska Górka doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 52-letni mężczyzna groził swojemu bratu śmiercią. Co więcej, mężczyzna rzucił się na brata z widłami. Niestety, także w tym przypadku sprawca był w stanie nietrzeźwości, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP w Lipsku, Kodeks Karny

Następny artykuł