RolnikInfo.pl
Policja - ciągnik

KPP w Lipsku

Notorycznie łamał zakaz. Traktorzysta po zdemolowaniu posesji sąsiada został zatrzymany

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Policjanci z Lipska (woj. mazowieckie) zatrzymali traktorzystę, który na podwójnym gazie demolował posesję swojego sąsiada. 32-latek, który zniszczył meble ogrodowe oraz uszkodził przydomową oczyszczalnię ścieków swojego sąsiada, teraz odpowie za popełnio

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Na komendę policji w Lipsku w województwie mazowieckim wpłynęło zgłoszenie w sprawie wydarzeń z miejscowości Gniazdów. Jak się okazało, 32-latek pod wpływem alkoholu jeździł ciągnikiem rolniczym i niszczył posesję swojego sąsiada. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zatrzymali traktorzystę, przy okazji wszył na jaw, że to nie pierwsze spotkanie z 32-latkiem. 

Traktorzysta notorycznie łamał zakaz 

Podczas policyjnej interwencji, funkcjonariusze ustalili, że traktorzysta groził swojemu sąsiadowi, a następnie wjechał ciągnikiem na sąsiednią posesję. 32-latek przy okazji zniszczył przydomową oczyszczalnię ścieków i meble ogrodowe, znajdujące się na podwórku. 

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, który notorycznie łamie - przekazali funkcjonariusze z KPP Lipsko. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Traktorzysta został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policjantów z KPP Lipski, 32-latek odpowie za groźby karalne, zniszczenie mienia, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za miejscowości Gniazdów. Za popełnione czyny grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Kwestia prawna - jazda pod wpływem alkoholu 

W artykule 178a. Kodeksu Karnego "Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego" jasno wskazano, że za jazdę po alkoholu kierowca naraża się na grzywnę, bądź karę ograniczenia czy pozbawienia wolności. 

Art.  178a. §  1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.§  4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Alkohol i widły 

Jak niedawno informowaliśmy, we wsi Węgierska Górka doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 52-letni mężczyzna groził swojemu bratu śmiercią. Co więcej, mężczyzna rzucił się na brata z widłami. Niestety, także w tym przypadku sprawca był w stanie nietrzeźwości, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP w Lipsku, Kodeks Karny

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >