Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Zanieczyszczenie rowu i niewłaściwe składowanie obornika. Straż miejska odwiedziła rolnika
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:36

Zanieczyszczenie rowu i niewłaściwe składowanie obornika. Straż miejska odwiedziła rolnika

Mycie ciągnika
Straż Miejska Nakle nad Notecią

W miniony poniedziałek, 22 marca bieżącego roku Straż Miejska w miejscowości Nakle nad Notecią w województwie kujawsko-pomorskim wpłynęło zgłoszenie. Zgodnie z tym, co wskazał zgłaszający, miało dojść do zanieczyszczenia przydrożnego rowu oraz składowania obornika w niewłaściwy sposób. 

Kontrola na miejscu 

Funkcjonariusze pojawili się we wskazanym miejscu w miejscowości Trzeciewnica-Wybudowanie, gdzie udało się ustalić sprawcę zanieczyszczenia rowu i niewłaściwego składowania obornika. Po pojawieniu się na miejscu zdarzenia służb wyszło na jaw, że do zanieczyszczenia rowu doszło podczas mycia ciągnika rolniczego. Jak się okazało, ciągnik miał wyciek oleju. 

Natomiast jeżeli chodzi o kwestię związaną z doniesieniem w sprawie obornika. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

- Ponadto składowany przez niego obornik częściowo znajdował się na drodze gruntowej i też ją zanieczyszczał - poinformowali funkcjonariusze ze Straży Miejskiej. 

Jak wynika z relacji służb, mężczyzna, który zanieczyszczał drogę gruntową, został zobligowany do usunięcia obornika. Jednak w przypadku zanieczyszczenia rowu, mężczyzna został ukarany, jak przekazały służby, wysokim mandatem.

Warunki przechowywania nawozów naturalnych 

Warto pamiętać, że w Polsce obowiązują zasady dotyczące przechowywania nawozów naturalnych i postępowania z odciekami. Obecnie obowiązujące zasady można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Niejednokrotnie opisywaliśmy także sprawy, w których sąsiedzi rolników do służb zgłaszali sprawy związane z wywożeniem obornika. Przypomnijmy, na początku lutego bieżącego roku w województwie łódzkim zaczęło coraz częściej dochodzić do interwencji w gospodarstwach rolniczych. Sąsiedzi, którzy widzieli na polach ciągnik z rozrzutnikiem, natychmiast łapali za telefon. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Straż Miejska Nakle nad Notecią, ARiMR