traktor ciągnik policja
unsplash.com / fot. Roger Starnes Sr (zdj. ilustracyjne)
Autor Magdalena Więckowska - 24 Kwietnia 2021

Policjant gonił pieszo ciągnik przez 2 km. Traktorzysta wiózł nielegalny ładunek

Policjant podążał na pieszo przez dwa kilometry za nieświadomym niczego traktorzystą. Okazało się, że właściciel maszyny rolniczej wywoził odpady na nielegalne wysypisko śmieci w pobliżu lasu.

35-letni mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Za niezgodne z prawem wyrzucanie śmieci w obszarze do tego nieprzeznaczonym będzie musiał zapłacić karę grzywny.

Policjant gonił traktorzystę

Służba wymaga poświęceń - choć każdy z nas zdaje sobie sprawę z prawdziwości tego stwierdzenia, to policjanci zapewne nie podejrzewali, że w pogoń za podejrzanym trzeba będzie udać się na pieszo.

O zdarzeniu, które miało miejsce 22 kwietnia 2021 roku w okolicach Sędziszowa, poinformowano na oficjalnej stronie polskiej policji. Funkcjonariusze odebrali anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który wywiózł traktorem śmieci na dzikie wysypisko nieopodal lasu.

Jak przekazał informator, miały być to znaczne ilości odpadów, które transportowane były na przyczepie. Policjanci udali się we wskazane miejsce, by sprawdzić sytuację. W oddali zobaczyli poruszający się pojazd rolniczy, o którym mowa była w anonimowym zgłoszeniu.

Zaginął senior z podkarpackiej wsi. Zaskakujący finał poszukiwań policjiZaginął senior z podkarpackiej wsi. Zaskakujący finał poszukiwań policjiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Niestety, okoliczny teren nie pozwalał na podążanie za podejrzanym samochodem. Jeden z policjantów zdecydował, że będzie śledził traktorzystę na pieszo. Po pokonaniu 2 kilometrów za ciągnikiem funkcjonariusz dotarł do posesji 35-letniego kierowcy.

Jak przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, właściciel maszyny rolniczej przyznał się do tego, że wywiózł odpady ze swojego gospodarstwa na dzikie wysypisko.

Kary za nielegalny wywóz śmieci

Przez nielegalny wywóz śmieci rozumie się taką ich utylizację, która stoi w sprzeczności z obowiązującymi zapisami kodeksu wykroczeń prawa karnego. Istnieje grupa odpadów komunalnych (czyli powstałych w wyniku codziennego prowadzenia gospodarstwa domowego) oraz wielkogabarytowych.

W 2021 roku za nielegalny wywóz śmieci grozi kara mandatu w wysokości od 20 do 5000 złotych. To, jaką kwotę będzie musiał zapłacić sprawca, w dużej mierze zależy od ilości przetransportowanych odpadów.

Warto jednocześnie mieć na uwadze, że zabronione jest nie tylko wywożenie śmieci na dzikie wysypiska, ale też przetrzymywanie dużych ilości odpadów wielkogabarytowych na prywatnych posesjach. O kwestii tej jasno mówi artykuł 117 kodeksu wykroczeń. Kara za taki czyn może wynieść 1500 złotych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl, eko-logis.com.pl

Następny artykuł