RolnikInfo.pl
mapa pogoda IMGW

imgw.pl

Diametralna zmiana pogody. IMGW zapowiada arktyczne powietrze

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma najmniejszej wątpliwości: w połowie bieżącego tygodnia czeka nas prawdziwe załamanie pogody. Po cieplejszych, słonecznych dniach musimy przygotować się na powrót intensywnych opadów deszczu, a także drastyczny spadek temperatury - niewykluczone są nawet przymrozki.

Jest to istotna informacja dla rolników, którzy wyjeżdżają teraz w pola. Pogoda w bieżącym tygodniu nie będzie niestety łaskawa dla ich planów pracy w gospodarstwie. 

IMGW zapowiada załamanie pogody

Na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy przeczytać komunikat, z którego jasno wynika, że w najbliższych dniach z pewnością nie będziemy mogli liczyć na słoneczną, ciepłą pogodę. Jak twierdzą eksperci, w połowie tygodnia nad tereny Polski napłynie zimne, arktyczne powietrze.

Pogodowe zmiany były widoczne już w środę (21 kwietnia), kiedy to w niektórych częściach kraju pojawił się przelotny deszcz, a temperatura na południu Polski spadła do 10 stopni Celsjusza.

W czwartek (22 kwietnia) zimny front ogarnie już cały kraj, za wyjątkiem wschodniej jego części. Będzie to początek załamania pogody, które będzie towarzyszyło nam przez dobrych kilka dni. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Co w praktyce oznaczać będzie napływ zimnego arktycznego frontu? Przyniesie on ze sobą częste opady deszczu, drastyczny spadek temperatury, a w niektórych miejscach w Polsce niewykluczone będą opady śniegu.

Z jednej strony w ramach niekorzystnych wiadomości można się pocieszyć, że kolejne opady atmosferyczne oddalają widmo wiosennej suszy. Z drugiej jednak strony martwią czynniki takie jak wahająca się temperatura i przymrozki, które mogą zniszczyć dotychczasowe wysiłki gospodarzy.

Prognoza na kolejne dni

Jak już wspomniano, IMGW wskazuje, że w czwartek (22 kwietnia) odczujemy znaczne ochłodzenie - temperatura spadnie nawet do poziomu 1-2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w południowo-wschodniej części Polski, gdzie w ciągu dnia termometry wskażą około 12 kresek powyżej zera. 

Towarzyszyć temu będą silne porywy wiatru sięgające w porywach 75 km/h, a także opady deszczu ze śniegiem.

Eksperci IMGW twierdzą, iż ta przygnębiająca aura towarzyszyć będzie mieszkańcom Polski z pewnością do końca bieżącego tygodnia, a niewykluczone, że również do połowy kolejnego tygodnia.

Temperatura będzie utrzymywać się na poziomie od 6 do 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia, jednakże w nocy i nad ranem niewykluczone są przymrozki rzędu nawet -4 stopni poniżej zera.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: imgw.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

policja

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest

Czytaj więcej >
puda

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii

Czytaj więcej >
rolnik

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Czytaj więcej >
grunty - rolnicy

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne

Czytaj więcej >