mapa pogoda IMGW
imgw.pl
Autor Magdalena Więckowska - 22 Kwietnia 2021

Diametralna zmiana pogody. IMGW zapowiada arktyczne powietrze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma najmniejszej wątpliwości: w połowie bieżącego tygodnia czeka nas prawdziwe załamanie pogody. Po cieplejszych, słonecznych dniach musimy przygotować się na powrót intensywnych opadów deszczu, a także drastyczny spadek temperatury - niewykluczone są nawet przymrozki.

Jest to istotna informacja dla rolników, którzy wyjeżdżają teraz w pola. Pogoda w bieżącym tygodniu nie będzie niestety łaskawa dla ich planów pracy w gospodarstwie.

IMGW zapowiada załamanie pogody

Na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy przeczytać komunikat, z którego jasno wynika, że w najbliższych dniach z pewnością nie będziemy mogli liczyć na słoneczną, ciepłą pogodę. Jak twierdzą eksperci, w połowie tygodnia nad tereny Polski napłynie zimne, arktyczne powietrze.

Pogodowe zmiany były widoczne już w środę (21 kwietnia), kiedy to w niektórych częściach kraju pojawił się przelotny deszcz, a temperatura na południu Polski spadła do 10 stopni Celsjusza.

W czwartek (22 kwietnia) zimny front ogarnie już cały kraj, za wyjątkiem wschodniej jego części. Będzie to początek załamania pogody, które będzie towarzyszyło nam przez dobrych kilka dni.

Zderzenie motocykla z ciągnikiem rolniczym. Niestety, nie udało się uratować 34-latkaZderzenie motocykla z ciągnikiem rolniczym. Niestety, nie udało się uratować 34-latkaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Co w praktyce oznaczać będzie napływ zimnego arktycznego frontu? Przyniesie on ze sobą częste opady deszczu, drastyczny spadek temperatury, a w niektórych miejscach w Polsce niewykluczone będą opady śniegu.

Z jednej strony w ramach niekorzystnych wiadomości można się pocieszyć, że kolejne opady atmosferyczne oddalają widmo wiosennej suszy. Z drugiej jednak strony martwią czynniki takie jak wahająca się temperatura i przymrozki, które mogą zniszczyć dotychczasowe wysiłki gospodarzy.

Prognoza na kolejne dni

Jak już wspomniano, IMGW wskazuje, że w czwartek (22 kwietnia) odczujemy znaczne ochłodzenie - temperatura spadnie nawet do poziomu 1-2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w południowo-wschodniej części Polski, gdzie w ciągu dnia termometry wskażą około 12 kresek powyżej zera.

Towarzyszyć temu będą silne porywy wiatru sięgające w porywach 75 km/h, a także opady deszczu ze śniegiem.

Eksperci IMGW twierdzą, iż ta przygnębiająca aura towarzyszyć będzie mieszkańcom Polski z pewnością do końca bieżącego tygodnia, a niewykluczone, że również do połowy kolejnego tygodnia.

Temperatura będzie utrzymywać się na poziomie od 6 do 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia, jednakże w nocy i nad ranem niewykluczone są przymrozki rzędu nawet -4 stopni poniżej zera.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: imgw.pl

Następny artykuł