Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Diametralna zmiana pogody. IMGW zapowiada arktyczne powietrze
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 22.04.2021 02:00

Diametralna zmiana pogody. IMGW zapowiada arktyczne powietrze

mapa pogoda IMGW
imgw.pl

Jest to istotna informacja dla rolników, którzy wyjeżdżają teraz w pola. Pogoda w bieżącym tygodniu nie będzie niestety łaskawa dla ich planów pracy w gospodarstwie. 

IMGW zapowiada załamanie pogody

Na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy przeczytać komunikat, z którego jasno wynika, że w najbliższych dniach z pewnością nie będziemy mogli liczyć na słoneczną, ciepłą pogodę. Jak twierdzą eksperci, w połowie tygodnia nad tereny Polski napłynie zimne, arktyczne powietrze.

Pogodowe zmiany były widoczne już w środę (21 kwietnia), kiedy to w niektórych częściach kraju pojawił się przelotny deszcz, a temperatura na południu Polski spadła do 10 stopni Celsjusza.

W czwartek (22 kwietnia) zimny front ogarnie już cały kraj, za wyjątkiem wschodniej jego części. Będzie to początek załamania pogody, które będzie towarzyszyło nam przez dobrych kilka dni. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Co w praktyce oznaczać będzie napływ zimnego arktycznego frontu? Przyniesie on ze sobą częste opady deszczu, drastyczny spadek temperatury, a w niektórych miejscach w Polsce niewykluczone będą opady śniegu.

Z jednej strony w ramach niekorzystnych wiadomości można się pocieszyć, że kolejne opady atmosferyczne oddalają widmo wiosennej suszy. Z drugiej jednak strony martwią czynniki takie jak wahająca się temperatura i przymrozki, które mogą zniszczyć dotychczasowe wysiłki gospodarzy.

Prognoza na kolejne dni

Jak już wspomniano, IMGW wskazuje, że w czwartek (22 kwietnia) odczujemy znaczne ochłodzenie - temperatura spadnie nawet do poziomu 1-2 stopni Celsjusza. Nieco cieplej w południowo-wschodniej części Polski, gdzie w ciągu dnia termometry wskażą około 12 kresek powyżej zera. 

Towarzyszyć temu będą silne porywy wiatru sięgające w porywach 75 km/h, a także opady deszczu ze śniegiem.

Eksperci IMGW twierdzą, iż ta przygnębiająca aura towarzyszyć będzie mieszkańcom Polski z pewnością do końca bieżącego tygodnia, a niewykluczone, że również do połowy kolejnego tygodnia.

Temperatura będzie utrzymywać się na poziomie od 6 do 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia, jednakże w nocy i nad ranem niewykluczone są przymrozki rzędu nawet -4 stopni poniżej zera.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: imgw.pl