wypadek
kontakt@epiotrkow.pl
Autor Magdalena Więckowska - 30 Marca 2021

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Do tragicznego zderzenia ciągnika rolniczego i samochodu ciężarowego doszło 30 marca 2021 roku przed południem na drodze krajowej numer 12 w Korytnicy. W wyniku kolizji traktor przewrócił się i przygniótł 82-letniego kierowcę.

Niestety, pomimo błyskawicznej pomocy ze strony służb ratowniczych, mężczyzna zmarł.

Tragiczny wypadek w Korytnicy

Jak podaje portal epiotrkow.pl do dramatycznego wypadku doszło na 406 kilometrze drogi krajowej numer 12 między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem w województwie łódzkim.

Wedle relacji policji, w ciągnik uderzył samochód ciężarowy, gdy kierowca maszyny rolniczej wyjechał z drogi podporządkowanej. W wyniku dużej masy obydwu pojazdów traktor przewrócił się i przygniótł 82-letniego kierowcę.

Gdy na miejsce przybyli strażacy, musieli użyć specjalnych narzędzi hydraulicznych, by wydostać mężczyznę z potrzasku. Później przystąpiono do resuscytacji oddechowo-krążeniowej, jednakże wszelkie wysiłki nie dały oczekiwanego skutku - mężczyzna zmarł jeszcze przed przewiezieniem do szpitala.

Prezydent podpisał nowelizację prawa łowieckiego. Zmiany od 31.03Prezydent podpisał nowelizację prawa łowieckiego. Zmiany od 31.03Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Na miejscu pojawił się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a droga została zablokowana do godziny 14:00 tego samego dnia.

Statystyki policyjne

Na stronie internetowej Policji dostępne są roczne raporty dotyczące wypadków drogowych. Najnowsze opublikowane dane roczne dotyczą roku 2019. W dokumencie możemy przeczytać, iż w Polsce miały wtedy miejsce 2 672 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym.

Jak wynika z danych statystycznych, wypadki śmiertelne w ruchu drogowym zdarzają się częściej na obszarze niezabudowanym niż na terenach zabudowanych. Może być to spowodowane spadkiem czujności kierowców, którzy poza miastami decydują się np. zwiększać prędkość jazdy.

W województwie łódzkim w 2019 roku doszło do 220 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Większą liczbę tego typu zdarzeń odnotowano tylko w województwie mazowieckim (280) i wielkopolskim (257).

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: epiotrkow.pl, statystyka.policja.pl

Następny artykuł