Rolnik - Lublin
Michał Mysłowski/YouTube - żniwa 2019
Autor Aneta Wasilewska - 28 Marca 2021

Rolnik z Lublina powrócił. Między blokami znowu można zobaczyć maszyny rolnicze

O rolniku z Lublina głośno jest już od 2019 roku. W mediach społecznościowych krążą nagrania z prac, które prowadzi pomiędzy blokami. Przez lata pisały o nim nawet indonezyjskie media. Jak donoszą media, rolnika znowu można zobaczyć przy pracach.

W Lublinie przy ul. Jantarowej znajduje się osiedle bloków. Z niektórych okien budynków rozciąga się widok na pola. Przypomnijmy, gdy deweloper skupował ziemię pod inwestycję, tylko jeden z miejscowych rolników odrzucił propozycję. Tak więc osiedle zostało postawione dookoła pól. Rolnik nie porzucił jednak swojej pracy i tym sposobem mieszkańcy bloków mogą obserwować, jak na polu pojawia się ciągnik, czy kombajn.

Jak donosi portal Dziennik Wschodni, rolnik z Lublina już rozpoczął pracę na swoich gruntach, gdzie w ostatnich latach uprawiał zboża i rzepak. W ostatnich dniach pojawił się tam siewnik.

Emilka z Emilka z "Rolnicy. Podlasie" z nietypowym ogłoszeniem. Chodzi o kozy po przejściachCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

"Przynajmniej jest jakaś atrakcja w mieście"

O dziwo, od lat zaobserwować można pozytywny odzew na działania rolnika zarówno okolicznych mieszkańców którzy, na co dzień mogą być świadkami prac przy blokowisku, jak i internautów.

- Przynajmniej jest jakaś atrakcja w mieście - wskazuje internauta pod nagraniem zamieszczonym na platformie YouTube.

Jak przekazywał portal Dziennik Wschodni, mieszkańcy nie skarżą się na prace, które obserwują i słyszą za oknem. Sąsiedzi cieszą się, że za oknem mają inny widok, mniej typowy dla osiedli w Polsce. Jeszcze w 2019 roku w rozmowie z portalem Dziennik Wschodni rolnik przyznał, że mieszkańcy ze zrozumieniem podchodzą do jego pracy.

- Ludzie są w porządku. Rozumieją to, że mam pracę do wykonania. Przyglądają się, kręcą filmiki. Dzieci są też zadowolone. Nikt nigdzie nie dzwoni. Żadnych problemów nigdy z tym nie było - mówił rolnik.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia ze żniw, które zostały zarejestrowane w 2019 roku.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Dziennik Wschodni, YouTube

Następny artykuł