Pożar - konie
Paul_Henri/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 7 Marca 2021

Pożar w stajni w woj. pomorskim. Udało się uratować 12 koni

Ogień pojawił się w dziś na poddaszu stajni w sąsiedztwie hotelu Zamek Jana III Sobieskiego w miejscowości Rzucewo w województwie pomorskim. Na miejscu pojawiło się 7 zastępów straży pożarnej. Zwierzęta udało się wyprowadzić z pomieszczenia jeszcze przed przybyciem strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego Straży Pożarnej w Gdańsku o dziś w niedzielę 7 marca 2021 roku około godz. 10.18. Ogień pojawił się w stajni, stającej w sąsiedztwie pałacu w miejscowości Rzucewo. Jak przekazał portal Puck Nasze Miasto, na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej.

Pożar w stajni

- Sytuacja jest opanowana. Zadysponowano w sumie siedem zastępów straży - przekazał dyżurny SKKW PSP w Gdańsku.

Jak wynika z informacji udzielonych przez dyżurnego, ogień pojawił się w nadbudówce.

Bydło stoi na mrozie, rolnik wywozi obornik na pole. W gospodarstwie wszczęto kontrolęBydło stoi na mrozie, rolnik wywozi obornik na pole. W gospodarstwie wszczęto kontrolęCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w nadbudówce o wymiarach 5 na 3 m. Pomieszczenie, w którym znajdowało się pomieszczenie socjalne, uległo zniszczeniu - dodał.

Jedna z pracownic stajni w rozmowie z PAP przyznała, że ogień najprawdopodobniej pojawił się w budynku ze względu na zwarcie instalacji elektrycznej.

-Tylko dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar nie przeszedł na budynek stajni. Spłonęła jedynie siodlarnia ze sprzętem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej- przekazała w rozmowie z PAP jedna z pracownic stajni.

Zwierzęta nie ucierpiały w zdarzeniu

Na szczęście, podczas pożaru nikt nie ucierpiał. Zwierzęta udało się wyprowadzić ze stajni jeszcze przed pojawieniem się na miejscu zdarzenia straży pożarnej.

- Nam udało się jeszcze przed przyjazdem strażaków wyprowadzić ze stajni 12 koni. Żadnemu zwierzęciu nic się nie stało - przekazała pracownica stajni w rozmowie z PAP.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Puck Nasze Miasto, Interia, PAP

Następny artykuł