IMGW - przymrozki
Pxhere CC0 Domena publiczna
Autor Aneta Wasilewska - 26 Kwietnia 2021

Przymrozki nie odpuszczają. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wdał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla wszystkich województw. Co więcej, meteorolodzy z IMGW przekazują, że przymrozki w części kraju utrzymają się jeszcze w nocy z wtorku na środę. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach i w weekend majowy?

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed przymrozkami zostały wydane dla całego kraju. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IMGW, w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie miejscami nawet do -5°C.

Co więcej, jak powiadomił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenia zostały przedłużone i będą obowiązywać jeszcze w nocy z wtorku na środę dla części województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i na terenie całych województw: warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

mapa

Fot. IMGW

Obrazy RolnikINFO"Rolnicy. Podlasie": Zima w Plutyczach i wielkie oczekiwania EmiliiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Pogoda na następne dni i weekend majowy

Zgodnie z prognozami IMGW, we wtorek w Polsce pojawi się więcej chmur, opady deszczu przewidywane są jedynie na północnym wschodzie kraju. Termometry wskażą do 13°C. Na więcej słońca trzeba poczekać do środy i czwartku, w te dni zrobi się cieplej, a temperatura na południu wzrośnie nawet do 17°C. Chłodniej będzie także w nocy z czwartku na piątek. W ciągu dnia w centrum i na północy będzie chłodniej, a termometry wskażą od 8°C do 11°C. Najwyższe temperatury od 12°C do 18°C odnotowane zostaną na południu kraju.

A jaka pogoda czeka nas w weekend majowy? Niestety, jak przekazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, weekend majowy będzie chłodniejszy. Na południu kraju pojawić się mogą opady deszczu. Termometry w Polsce wskażą od 7°C do 14°C.

Wyższe temperatury w maju?

Czy po niezbyt ciepło zapowiadającej się majówce można liczyć na wyższe temperatury w ciągu maja? Jak podaje portal Fani Pogody, na pewno o upałach w pierwszych dniach maja można zapomnieć. W części kraju nadal utrzymywać się będą temperatury od 4°C do 6°C. Jednak już w następnych dniach pojawią się wyższe wartości na termometrach. Wartości powyżej 20°C pojawić się mogą w pierwszej dekadzie maja jedynie lokalnie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, Fani Pogody

Następny artykuł