RolnikInfo.pl
IMGW - przymrozki

Pxhere CC0 Domena publiczna

Przymrozki nie odpuszczają. IMGW wydał ostrzeżenia

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wdał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla wszystkich województw. Co więcej, meteorolodzy z IMGW przekazują, że przymrozki w części kraju utrzymają się jeszcze w nocy z wtorku na środę. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach i w weekend majowy?

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed przymrozkami zostały wydane dla całego kraju. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IMGW, w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie miejscami nawet do -5°C. 

Co więcej, jak powiadomił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenia zostały przedłużone i będą obowiązywać jeszcze w nocy z wtorku na środę dla części województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i na terenie całych województw: warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. 

Fot. IMGW

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-8]

Pogoda na następne dni i weekend majowy 

Zgodnie z prognozami IMGW, we wtorek w Polsce pojawi się więcej chmur, opady deszczu przewidywane są jedynie na północnym wschodzie kraju. Termometry wskażą do 13°C. Na więcej słońca trzeba poczekać do środy i czwartku, w te dni zrobi się cieplej, a temperatura na południu wzrośnie nawet do 17°C. Chłodniej będzie także w nocy z czwartku na piątek. W ciągu dnia w centrum i na północy będzie chłodniej, a termometry wskażą od 8°C do 11°C. Najwyższe temperatury od 12°C do 18°C odnotowane zostaną na południu kraju. 

A jaka pogoda czeka nas w weekend majowy? Niestety, jak przekazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, weekend majowy będzie chłodniejszy. Na południu kraju pojawić się mogą opady deszczu. Termometry w Polsce wskażą od 7°C do 14°C.

Wyższe temperatury w maju? 

Czy po niezbyt ciepło zapowiadającej się majówce można liczyć na wyższe temperatury w ciągu maja? Jak podaje portal Fani Pogody, na pewno o upałach w pierwszych dniach maja można zapomnieć. W części kraju nadal utrzymywać się będą temperatury od 4°C do 6°C. Jednak już w następnych dniach pojawią się wyższe wartości na termometrach. Wartości powyżej 20°C pojawić się mogą w pierwszej dekadzie maja jedynie lokalnie. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, Fani Pogody

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >