RolnikInfo.pl
rolnicy

unsplash.com / fot. Richard Bell

Rolnicy wyznaczali granicę działki rolnej. Doszło do awantury

28 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Czy sąsiedzka dyskusja nad granicą działki rolnej może zakończyć się kłótnią? Niewątpliwie. Sprawa komplikuje się dużo bardziej, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli i podczas wyjaśniania nieporozumienia dochodzi do aktów agresji. O skandalicznym pobiciu 65-latka, które miało miejsce w ostatnich dniach na Lubelszczyźnie, poinformowała Komenda Powiatowa Policji z Radzynia Podlaskiego.

Podczas wytyczania granicy działki rolnej 22- i 59-letni rolnicy zaatakowali swojego 65-letniego sąsiada z wykorzystaniem siekiery i kantówki. Obecnie grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dramatyczna kłótnia podczas wytyczania granicy działki rolnej

Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej o niepokojącym zdarzeniu, do którego doszło w piątek 24 września 2021 roku.

W jednej z miejscowości w gminie Komarówka Podlaska (woj. lubelskie) rolnicy dyskutowali na polu nad wyznaczeniem granicy sąsiadujących ze sobą działek rolnych.

Niestety, rozmowa nie przebiegła w dobrej atmosferze - między 22- i 59-letnim rolnikiem a ich 65-letnim sąsiadem doszło do gwałtownej kłótni.

Agresja słowna błyskawicznie przekształciła się w agresję fizyczną - 22- i 59-latek chwycili za siekierę i drewnianą kantówkę, ruszając na starszego rolnika.

ue rolnictwo

Władze unijne podpisały deklarację ws. Dnia Rolnictwa Ekologicznego

CZYTAJ DALEJ

Finał przed wymiarem sprawiedliwości

Choć z jednej strony sytuacja przypomina zabawne perypetie Kargula i Pawlaka z kultowego filmu Sami swoi, to sytuacja, która miała miejsce w gminie Komarówka Podlaska, nie miała w sobie za grosz komizmu.

Agresorzy - 22- i 59-latek - po ataku na 65-letniego rolnika zbiegli z miejsca zdarzenia. Najstarszy z całej trójki mężczyzna odniósł obrażenia ciała, wskutek czego musiał zostać przewieziony do szpitala.

Rolnicy, którzy zadali rany 65-latkowi za pomocą kantówki i siekiery zostali wkrótce zatrzymani przez radzymińskich policjantów i przewiezieni do aresztu.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przyznali się do winy, a w kolejnych dniach o stosownej dla nich karze zadecyduje sąd. Obecnie wiadomo, że wobec 22- i 59-latka zastosowano dozór policyjny i zakaz zbliżania się do poszkodowanego sąsiada. Wedle obowiązującego prawa za pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czy masz wiedzę na poziomie szkoły podstawowej? Tylko 2,3% osób odpowiada poprawnie na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Pod wpływem intensywnie rozmnażających się glonów, woda w jeziorze przybiera barwę siną, brązową, zieloną. Zjawisko to nazywamy:

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Zbadano 2477 gmin. Gdzie zagrożenie suszą rolniczą jest największe?

  • Senior pojechał Ursusem na pole. Doszło do tragedii

  • Francja: potwierdzono zakażenie rzadkim wariantem wirusa świńskiej grypy u człowieka

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: radzyn-podlaski.policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

Czytaj więcej >