Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Rolnicy wyznaczali granicę działki rolnej. Doszło do awantury
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Rolnicy wyznaczali granicę działki rolnej. Doszło do awantury

rolnicy
unsplash.com / fot. Richard Bell

Czy sąsiedzka dyskusja nad granicą działki rolnej może zakończyć się kłótnią? Niewątpliwie. Sprawa komplikuje się dużo bardziej, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli i podczas wyjaśniania nieporozumienia dochodzi do aktów agresji. O skandalicznym pobiciu 65-latka, które miało miejsce w ostatnich dniach na Lubelszczyźnie, poinformowała Komenda Powiatowa Policji z Radzynia Podlaskiego.

Podczas wytyczania granicy działki rolnej 22- i 59-letni rolnicy zaatakowali swojego 65-letniego sąsiada z wykorzystaniem siekiery i kantówki. Obecnie grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dramatyczna kłótnia podczas wytyczania granicy działki rolnej

Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej o niepokojącym zdarzeniu, do którego doszło w piątek 24 września 2021 roku.

W jednej z miejscowości w gminie Komarówka Podlaska (woj. lubelskie) rolnicy dyskutowali na polu nad wyznaczeniem granicy sąsiadujących ze sobą działek rolnych.

Niestety, rozmowa nie przebiegła w dobrej atmosferze - między 22- i 59-letnim rolnikiem a ich 65-letnim sąsiadem doszło do gwałtownej kłótni.

Agresja słowna błyskawicznie przekształciła się w agresję fizyczną - 22- i 59-latek chwycili za siekierę i drewnianą kantówkę, ruszając na starszego rolnika.

Finał przed wymiarem sprawiedliwości

Choć z jednej strony sytuacja przypomina zabawne perypetie Kargula i Pawlaka z kultowego filmu Sami swoi, to sytuacja, która miała miejsce w gminie Komarówka Podlaska, nie miała w sobie za grosz komizmu.

Agresorzy - 22- i 59-latek - po ataku na 65-letniego rolnika zbiegli z miejsca zdarzenia. Najstarszy z całej trójki mężczyzna odniósł obrażenia ciała, wskutek czego musiał zostać przewieziony do szpitala.

Rolnicy, którzy zadali rany 65-latkowi za pomocą kantówki i siekiery zostali wkrótce zatrzymani przez radzymińskich policjantów i przewiezieni do aresztu.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przyznali się do winy, a w kolejnych dniach o stosownej dla nich karze zadecyduje sąd. Obecnie wiadomo, że wobec 22- i 59-latka zastosowano dozór policyjny i zakaz zbliżania się do poszkodowanego sąsiada. Wedle obowiązującego prawa za pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: radzyn-podlaski.policja.gov.pl