Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Rozmowy z przedstawicielami rybaków przybrzeżnych
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 22.09.2023 09:00

Rozmowy z przedstawicielami rybaków przybrzeżnych

Kuter rybacki
Pixabay

Minister rolnictwa i rozwoju wsi wraz z podsekretarzem stanu spotkali się z przedstawicielami rybaków przybrzeżnych, którzy przedstawili im swoje postulaty w kontekście przepisów wprowadzonych przez Radę UE. 

Temat rozmowy z rybakami

W środę 20 września Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus i Podsekretarz Stanu Krzysztof Ciecióra spotkali się z przedstawicielami rybaków przybrzeżnych. Podczas spotkania były omawiane postulaty rybaków odnoszące się do przepisów wprowadzonych przez Radę UE, zakazujących ukierunkowanych połowów niektórych gatunków na Morzu Bałtyckim.

Rybacy przedstawili kłopotliwą sytuację, w jakiej znaleźli się po wprowadzonych zakazach ukierunkowanych połowów niektórych gatunków na Morzu Bałtyckim uchwalonych przez Radę UE. Zwrócono również uwagę na konieczność podjęcia wszelkiego rodzaju działań zmierzających do większego wsparcia finansowego rybołówstwa przybrzeżnego oraz ustanowienia takich przepisów, które ten rodzaj rybołówstwa będą chronić.

Ustalenia spotkania

Podczas spotkania zaprezentowane zostały elementy postulatów rybaków przybrzeżnych, wymagające większego doprecyzowania, aby dalsza dyskusja dotycząca ich realizacji, mogła zostać prowadzona.

Kontynuacja rozmów w szerszym gronie

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus poinformował o konieczności organizacji kolejnego spotkania z rybakami przybrzeżnymi, celem dyskusji o możliwości realizacji przedstawionych przez nich postulatów. Na kolejne spotkanie zostaną zaproszeni przedstawiciele całego środowiska rybackiego, na których wpływ mogą mieć rozwiązania postulowane przez rybaków przybrzeżnych.