RolnikInfo.pl > Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński - prezes PiS.

polski ład kaczyński
19.03.2022 02:44 Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

W sobotę 9 października 2021 roku na spotkaniu w Przysusze odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano rolnikom siedem propozycji przewidzianych w ramach Polskiego Ładu. Program społeczno-gospodarczy przygotowany z myślą o obszarach wiejskich i jej mieszkańcach zajmujących się produkcją rolną przedstawił premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz szef MRiRW Grzegorz Puda. Siedem propozycji dla rolników i wsi w ramach Polskiego ŁaduPodczas sobotniej (9.10) konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze (woj. mazowieckie) mieszkańcy wsi - w szczególności rolnicy - mogli usłyszeć zapowiadane od dłuższego czasu obiecane im propozycje społeczno-gospodarcze przewidziane w ramach Polskiego Ładu. Siedem zmian istotnych dla rolników zostało przedstawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra rolnictwa Grzegorza Pudę. Jakich nowości mogą spodziewać się mieszkańcy polskiej wsi? Na samym początku politycy Prawa i Sprawiedliwości przekazali, że gospodarstwa o powierzchni do 50 hektarów uzyskają dodatek, który sprawi, że dopłaty do każdego hektara będą wyższe niż dotychczasowa średnia unijna. Kolejna kwestia dotyczy emerytury rolniczej - producenci żywności będą mogli korzystać ze świadczeń emerytalnych bez konieczności zbywania gospodarstwa. Warto podkreślić, że pojawi się również wyczekiwany przez rolników nowy system ubezpieczania upraw, z którego będzie mógł skorzystać każdy chętny. Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaznaczono, że gospodarstwa, które będą posiadały ubezpieczenie, otrzymają gwarancję dopłaty 65% do składki ubezpieczeniowej. W ramach zapowiedzi rządu rolnicy mogą spodziewać się także utworzenia Funduszu Gwarancji Strat w Rolnictwie. Jego celem będzie finansowanie wypłat za poniesione straty w gospodarstwach.

kaczyński
19.03.2022 02:44 Prezes PiS o aktualnych cenach nawozów. Agrounia kontruje

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w sobotę 9 października 2021 roku w Przysusze, politycy partii rządzącej przedstawili m.in. siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poruszył również temat bardzo wysokich cen nawozów. - (...) ostatnio, dosłownie w ostatnich dniach, bo te ceny gazu fluktuują, ceny nawozów spadły. Tych najważniejszych, saletrowych, nawet bardzo mocno, bo z 3000 zł/t do 2000 zł/t, czy nawet 1800 zł/t - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości. Konwencja PiS w Przysusze. Jarosław Kaczyński: ceny nawozów spadłyW ostatnim czasie rolnicy zmagają się z drastycznie rosnącymi kosztami produkcji rolnej, a integralną częścią problemu są drożejące nawozy. Producenci rolni są w ogromnych kłopotach - część z nich może nie dysponować odpowiednimi funduszami na nawozy, których ceny wzrosły wobec ubiegłego roku nawet trzykrotnie. Temat wysokich kosztów produkcji rolnej został poruszony podczas ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanej w sobotę 9 października 2021 roku w miejscowości Przysucha na Mazowszu. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział odniósł się wtedy do kwestii nawozów: - Zacznę od tego co tak bardzo zabolało ostatnio rolników, tzn. ceny nawozów, które bardzo się podniosły. Podniosły się dlatego, że gwałtownie rośnie cena gazu, ale ten wzrost jest wyższy niż wzrost tej ceny i dlatego musimy podjąć różnego rodzaju działania. Co prawda ostatnio, dosłownie w ostatnich dniach, bo te ceny gazu fluktuują, ceny nawozów spadły. Tych najważniejszych, saletrowych, nawet bardzo mocno, bo z 3000 zł/t do 2000 zł/t, czy nawet 1800 zł/t.

kaczyński pis
19.03.2022 02:42 Kaczyński o PiS: "Jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach"

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku po raz czwarty odbyły się ogólnopolskie dożynki Wdzięczni polskiej wsi pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. W trakcie spotkania w Bobolicach został odczytany list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk stwierdził m.in.: - PiS to jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach; żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi, ani nie ma takiego programu rolnego.Słowa Jarosława Kaczyńskiego na dożynkach w BobolicachOgólnopolskie dożynki w Bobolicach są czwartą edycją tego typu wydarzenia. Jego pomysłodawcą i patronem jest premier Mateusz Morawiecki. Sam pomysł spotkania się z rolnikami w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie) został mocno skrytykowany przez część środowiska, m.in. przez lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka. Sceptycy nie kryją rozżalenia, że premier unika konfrontacji z protestującymi producentami żywności, by kilka dni później świętować dożynki w blasku fleszy. Podczas spotkania w Bobolicach przez posła PiS Joachima Brudzińskiego odczytany został również list prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, iż jego partia troskę o wieś wyraża w czynach. Co więcej, wicepremier zaznaczył: - (...) żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi, ani nie ma takiego programu rolnego.

prezes pis
19.03.2022 02:41 Prezes PiS zapowiedział zmiany na wsi. Z Nowym Ładem "zupełnie zmieni się życie"

Ekipa rządząca nie ustaje w kreśleniu kolejnych planów dotyczących zmian w Polsce. Tym razem prezes PiS Jarosław Kaczyński zawitał do Rypina, by opowiedzieć o nowościach, jakie czekają małe miasta i wsie w ramach implementowania założeń Nowego Ładu. Jarosław Kaczyński wskazał, że program Nowego Ładu ma za zadanie m.in. zagwarantować rolnikom opłacalność produkcji, bezpieczeństwo finansowe, rozwijanie nowoczesnych technologii w walce z kataklizmami, a także budowę i remonty placówek edukacyjnych. - Zupełnie zmieni się życie na polskiej prowincji - powiedział polityk na spotkaniu w Rypinie. Prezes PiS zapowiada potężne zmiany na polskiej wsiJarosław Kaczyński w ramach promowania Nowego Ładu podróżuje po całej Polsce - w niedzielę (11.07) przybył do Rypina w województwie kujawsko-pomorskim, by opowiedzieć o tym, jakie zmiany rząd przewiduje dla mieszkańców wsi i małych miast. Nowy Ład ma pomóc w odbudowaniu gospodarki po kryzysie wywołanym koronawirusem - choć początkowo unijne fundusze na pomoc polskiej wsi miały wynosić zaledwie 1% Krajowego Funduszu Odbudowy, to wskutek protestów plany te zostały zarzucone, a tematyka rolnicza zaczęły coraz częściej pojawiać się na ustach polityków PiS. W Rypinie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że istnieje oddzielny program dla rolnictwa. Co oznaczałoby to w praktyce? Prezes PiS chce m.in., by rolnicy nie byli okradani przez dużych przedsiębiorców. Zapobiec temu ma otrzymywanie pieniędzy przez rolników za towar z góry na rachunek powierniczy. Inną zapowiadaną zmianą będzie rozwinięcie rolniczego handlu detalicznego, dzięki któremu gospodarze będą mogli łatwo sprzedawać swoje towary w różnych częściach kraju.

Prawo i Sprawiedliwość/ Facebook
19.03.2022 02:40 Kaczyński: Zawsze byliśmy dumni z tego, że reprezentujemy polską wieś

- Sprawa polskiej wsi. Musimy tutaj uczynić bardzo wiele. Jest wiele pomysłów - mówił dziś Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego spotkania Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński, poruszając zagadnienia związane z planami Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczył, że w sprawie polskiej wsi przygotowana przez posła Jarosława Sachajko została agenda. - Jest tam wiele dobrych pomysłów. Niektóre z nich są trudne do realizacji, niektóre trzeba przedyskutować, ale z całą pewnością te dobre trzeba wcielić w życie - zaznaczył Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość/Facebook
19.03.2022 02:40 Kaczyński zapowiedział Polski Ład dla polskiej wsi

- Myśmy dla polskiej wsi uczynili bardzo wiele, ale można powiedzieć, że to ciągle za mało - mówił dziś Jarosław Kaczyński, zapowiadając powstanie Polskiego Ładu dla polskiej wsi i polskich rolników. Dziś odbył się VI Kongresu Prawa i Sprawiedliwości, na którym przemawiał ponownie wybrany szef PiS, Jarosław Kaczyński.

YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość
19.03.2022 02:40 "Postaramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskich rolników". Kołakowski ws. problemów w rolnictwie

- Rolnictwo jest fundamentem, podstawą naszej gospodarki. Na wsi mieszka około 40% polskiej ludności. Jest wiele problemów, wiele zaniedbań i zaniechań. Polski Ład, środki rządowe i unijne mają spowodować rozwój polskiego rolnictwa - mówił dziś podczas konferencji prasowej Lech Kołakowski. Poseł Lech Kołakowski, który na jesień opuścił Prawo i Sprawiedliwość wrócił do klubu, jako przedstawiciel Partii Republikańskiej. Dziś podczas wspólnej konferencji z Jarosławem Kaczyńskim i Adamem Bielanem, Lech Kołakowski zwrócił uwagę na problemy i potrzeby polskiej wsi.