Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Ceny > Prezes PiS o aktualnych cenach nawozów. Agrounia kontruje
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Prezes PiS o aktualnych cenach nawozów. Agrounia kontruje

kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w sobotę 9 października 2021 roku w Przysusze, politycy partii rządzącej przedstawili m.in. siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poruszył również temat bardzo wysokich cen nawozów.

- (...) ostatnio, dosłownie w ostatnich dniach, bo te ceny gazu fluktuują, ceny nawozów spadły. Tych najważniejszych, saletrowych, nawet bardzo mocno, bo z 3000 zł/t do 2000 zł/t, czy nawet 1800 zł/t - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencja PiS w Przysusze. Jarosław Kaczyński: ceny nawozów spadły

W ostatnim czasie rolnicy zmagają się z drastycznie rosnącymi kosztami produkcji rolnej, a integralną częścią problemu są drożejące nawozy. Producenci rolni są w ogromnych kłopotach - część z nich może nie dysponować odpowiednimi funduszami na nawozy, których ceny wzrosły wobec ubiegłego roku nawet trzykrotnie.

Temat wysokich kosztów produkcji rolnej został poruszony podczas ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanej w sobotę 9 października 2021 roku w miejscowości Przysucha na Mazowszu. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział odniósł się wtedy do kwestii nawozów:

- Zacznę od tego co tak bardzo zabolało ostatnio rolników, tzn. ceny nawozów, które bardzo się podniosły. Podniosły się dlatego, że gwałtownie rośnie cena gazu, ale ten wzrost jest wyższy niż wzrost tej ceny i dlatego musimy podjąć różnego rodzaju działania. Co prawda ostatnio, dosłownie w ostatnich dniach, bo te ceny gazu fluktuują, ceny nawozów spadły. Tych najważniejszych, saletrowych, nawet bardzo mocno, bo z 3000 zł/t do 2000 zł/t, czy nawet 1800 zł/t.

Reakcja środowisk rolniczych. Zdecydowane słowa Agrounii

Słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczące spadku cen nawozów, wzbudziły niemałe emocje w środowisku rolniczym. Sprawę skomentowali m.in. działacze Agrounii na swoim profilu na Facebooku.

Na grafice opublikowanej na profilu Agrounii możemy przeczytać:

Sytuacja producentów żywności jest w ostatnim czasie wyjątkowo trudna. Nastroje społeczne z pewnością pogorszyło fiasko związane z protestem przed siedzibą producenta nawozów Anwil we Włocławku, gdzie zarząd spółki odmówił spotkania z rolnikami.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: centrolnicze.pl, Facebook / Agrounia