Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Tragedia na proteście rolników. Nie żyje młody mężczyzna
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 21.03.2024 16:41

Tragedia na proteście rolników. Nie żyje młody mężczyzna

radiowóz policyjny
Fot. materiały własne

Podczas wczorajszego protestu rolników, na drodze S8 w województwie dolnośląskim doszło do dramatycznego potrącenia. 36-latek najpierw wyszedł ze swojego auta, następnie przeszedł przez barierki, by dostać się na drugą stronę jezdni i wpadł pod koła nadjeżdżającego mercedesa. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wypadek podczas protestu rolników

Wczoraj (20 marca) na drodze S8, mniej więcej na wysokości miejscowości Działosza w województwie dolnośląskim, doszło do tragicznego wypadku. 

36-letni mężczyzna jadący w kierunku Warszawy postanowił zatrzymać się na drodze S8 w związku z trwającą tam blokadą rolniczą. Mężczyzna wyszedł z samochodu, przeszedł przez barierki dzielące dwa pasy ruchu, a następnie, chcąc pieszo pójść w kierunku protestu rolników, został potrącony przez nadjeżdżające auto marki Mercedes.

Kłopoty ministra Kołodziejczaka. Plantatorzy tytoniu dołączą do protestów?

Mężczyzna nie przeżył wypadku

Rozpoczęto reanimację poszkodowanego, jednakże obrażenia były zbyt rozległe. Życia 36-latka nie udało się uratować. Kierowca Mercedesa to 49-letni mieszkaniec Białorusi, który, jak się okazało po przebadaniu alkomatem, był trzeźwy. 

Wypadek zdarzył się około 2 km od strajkujących rolników. Policja z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy prowadzi czynności wyjaśniające przyczyny śmiertelnego wypadku.

Protesty rolników. Około 600 blokad w kraju

W środę 20 marca odbył się ogólnopolski strajk rolników. Manifestacje w całym kraju spotkać można było w 600 miejscach. Rolnicy protestują nie tylko w Polsce, lecz w całej UE. Rolnicy z krajów europejskich mają ten sam powód, dla którego wyjeżdżają ciągnikami na główne drogi miast, autostrady czy drogi ekspresowe.  

Przepisy i regulacje dotyczące rolnictwa w europejskim Zielonym Ładzie, to dziś główny problem rolników. Założenia, które mają umożliwić neutralność klimatyczną do 2050 roku w Europie, polegają na ograniczeniu nawozów i środków ochrony roślin do 50% oraz wprowadzenie ekologicznej produkcji upraw. 

To jednak nie jedyny powód wyjścia rolników na ulice. Domagają się też, by granice zostały uszczelnione dla importu towarów rolno - spożywczych spoza Unii.