Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Strajk Rolników

Strajk Rolników

protest rolników
15.05.2024 13:34 Środowy protest rolników Szczecinie. Utrudnienia dla kierowców

W środę 15 maja odbędzie się kolejny protest rolników, tym razem w Szczecinie. Konwoje pojazdów rolniczych mają przejechać drogą wojewódzką nr 119. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na odcinku od Pyrzyc, aż do Szczecina. Strajkujący zamierzają spotkać się z wojewodą zachodniopomorskim i posłem Jarosławem Rzepą. 

Michał Kołodziejczak
14.05.2024 13:01 Kołodziejczak ostro o rozmowach z Kijowem: "Nie będziemy negocjować z oskarżonymi o korupcję"

Minister Michał Kołodziejczak podał informację prasie, że rozmowy z Kijowem zostały zerwane. Ukraiński rząd dementuje, wskazując na przełożenie rozmów do czasu rozwiązania problemów wewnątrz ukraińskiego ministerstwa rolnictwa. 

Strajk rolników w sejmie
14.05.2024 10:35 Rolnicy mają dość, rozpoczęli strajk głodowy w Sejmie. "Żądamy tego spotkania"

Strajki grupy 11 rolników ze Związku Rolników “Orka” przybiera na sile. Na konferencji prasowej przedstawiciel protestujących, Mariusz Borowiak, zapowiedział rozpoczęcie głodówki. 

Ukraina rolnictwo
12.05.2024 15:31 Skandaliczne słowa Ukraińca do polskich rolników. Wielu będzie wściekłych

Skandaliczne słowa do polskich rolników skierował Alex Lissitsa, szef Ukraińskiego Klubu Agrobiznesu. Słowa lobbysty nie pozostały bez odpowiedzi z polskiej strony. 

protest warszawski
12.05.2024 13:10 Kukła z wizerunkiem premiera na szubienicy. Protest rolników czy polityków?

W piątek miał miejsce w Warszawie kolejny marsz, zorganizowany przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz ogólnopolską NSZZ Solidarność. Punktem kulminacyjnym protestu miała być siedziba Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie oraz budynek Sejmu RP. W marszu wzięli udział politycy PiS, którzy dołączyli do marszu "przeciwko Zielonemu Ładowi". Nie obyło się bez politycznych przepychanek i kontrowersyjnych symboli.

Strajk rolników polska
10.05.2024 22:32 Strajk rolników w Warszawie. Nie obyło się bez kontrowersji

Warszawskie ulice brzmią dziś hasłami Marszu “Przeciwko Zielonemu Ładowi” organizowanym przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz ogólnopolską NSZZ Solidarność. Marsz gromadzi nie tylko rolników, ale także wszystkich przeciwników unijnej polityki. 

Strajk rolników polska
09.05.2024 19:28 Zacznie się już 10 maja. Ogromny protest rolników, w tych miejscach będą blokady

W najbliższy piątek 10 maja odbędzie się w Warszawie marsz organizowany przez NSZZ Solidarność oraz NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”. Dotyczyć ma on sprzeciwu wobec zapisów Zielonego Ładu.

Tusk, von der Leyen
06.05.2024 23:15 Tak rolnicy przywitają Tuska i szefową KE. Nie będą zachwyceni

Już dziś 7 maja do Katowic zawita premier Donald Tusk oraz szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Na spotkaniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego zostanie przedstawiony plan dla Europejskich państw. Swój plan przedstawili i rolnicy, którzy jutro także pojawią się w Katowicach i wspólnie będą protestować. To sposób na zawstydzenie polskiego rządu. Jaka będzie dzisiejsza forma strajku?

budowa obwodnicy
24.04.2024 21:30 Marne kwoty za wywłaszczone ziemie. Rolnicy walczą o wyższe odszkodowania

W 2012 roku ponad 120 mieszkańców wsi Raczek, Janówka oraz Augustów za sprawą specustawy drogowej, musieli oddać swoje ziemie pod budowę obwodnicy Augustowa. Wówczas rzeczoznawca wycenił wartość ziem, na około 5 zł za metr kwadratowy. Oburzenie rolników sięgnęło zenitu, kiedy ziemie leżące za miedzą, ale w innej gminie, wyceniono na około 30 zł/m2. Do dnia dzisiejszego właściciele wywłaszczonych ziem walczą o godne kwoty odszkodowania.

Szczepan Wójcik na strajku rolników
24.04.2024 12:56 Szczepan Wójcik. Persona non grata na strajkach rolników

Branża futerkowa, o której ostatni raz było głośno podczas pracy nad tak zwaną “piątką Kaczyńskiego”, w ostatnim czasie ponownie o sobie przypomniała.  Wszystko za sprawą uczestnictwa zarówno w strajkach rolników  jak i rozmowach prowadzonych z Ministerstwem Rolnictwa najbardziej znanego i kontrowersyjnego hodowcy-Szczepana Wójcika.

Strajk rolników
15.04.2024 20:31 Protesty rolników wracają lada dzień. Podano datę

Strajki rolników nie zakończyły się wraz z nawałem wiosennych prac polowych. NSZZ “Solidarność” oraz NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zaplanowały wspólny strajk przeciwko zapisom Zielonego Ładu. Odbędzie się on w Warszawie już 10 maja 2024 roku. 

strajk rolników
03.04.2024 13:21 Strajk okupacyjny rolników w ministerstwie. Żądają rozmowy z premierem

2 kwietnia rolnicy rozpoczęli strajk okupacyjny w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To odpowiedź rolników na brak konkretnych ustaleń, jakie zostały zapewnione w podczas marcowych negocjacji przez ministra Siekierskiego w Jasionce. Strajkujący zapowiedzieli, że nie opuszczą siedziby resortu rolnictwa, dopóki nie przyjedzie do nich premier Donald Tusk.

Strajk rolników polska
27.03.2024 19:09 Poparcie społeczne dla strajku rolników. Polacy wskazali jasno

Strajki rolnicze trwają nadal w krajach unijnych. Nie ustają również strajki polskich rolników, choć zmienił się ich kształt i nasilenie. Mimo utrudnień poparcie społeczne dla strajkujących rolników jest na bardzo wysokim poziomie. Jakie są tego przyczyny?

strajk rolników
26.03.2024 21:17 Nowa forma strajku rolników. Blokady w zaskakujących miejscach

Rolnicy ujawnili swój plan działania w związku z dalszymi protestami w kraju. Zawieszają protest na czas świąt wielkanocnych, by potem wrócić ze zdwojoną siłą, ale już nie na główne drogi, a pod domy polityków. Taka forma protestu to próba zmuszenia rządu do dymisji.

strajk rolników
24.03.2024 14:08 Niebywałe sceny na proteście rolników. Policjant trafił do szpitala

Podczas czwartkowego protestu rolniczego w województwie kujawsko - pomorskim, miał miejsce szokujący incydent. Kierującej fordem 41-latki nie zatrzymała ani blokada rolnicza, ani policjant, w którego z impetem wjechała. Szczegóły porażają. 

Michał Nowacki, strajk rolników
22.03.2024 13:45 Michał Nowacki: Rolnicy nie chcą żyć z dopłat

W czwartkowym programie Doroty Gawryluk “Lepsza Polska” do debaty o rolnictwie zostali zaproszeni Michał Nowacki, Jan Krzysztof Ardanowski, Wiktor Szmulewicz oraz Izabela Zygmunt. Goście odpowiadali na pytania związane z postulatami strajkujących rolników i sensem Zielonego Ładu. 

Tomasz Lepper
21.03.2024 20:12 Syn Andrzeja Leppera o strajkach rolników: "To jest jawnie niesprawiedliwe"

Tomasz Lepper w rozmowie z Januszem Schwertnerem dla portalu Goniec.pl odniósł się do sytuacji protestujących rolników. O politycznych wpływach i zawirowaniach, Zielonym Ładzie i kontrowersjach wokół dopłat. 

radiowóz policyjny
21.03.2024 16:41 Tragedia na proteście rolników. Nie żyje młody mężczyzna

Podczas wczorajszego protestu rolników, na drodze S8 w województwie dolnośląskim doszło do dramatycznego potrącenia. 36-latek najpierw wyszedł ze swojego auta, następnie przeszedł przez barierki, by dostać się na drugą stronę jezdni i wpadł pod koła nadjeżdżającego mercedesa. Mężczyzna zginął na miejscu.

Michał Kołodziejczak
21.03.2024 10:58 Kłopoty ministra Kołodziejczaka. Plantatorzy tytoniu dołączą do protestów?

Do rolników protestujących przeciwko „Zielonemu Ładowi” mogą za chwilę dołączyć plantatorzy tytoniu. Na sejmowej komisji rolnictwa alarmowali Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że wdrożenie unijnej dyrektywy delegowanej poważnie ograniczy rynek zbytu dla polskiego tytoniu. Tymczasem Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa, podczas komisji zapewniał plantatorów, że resort chce „pobudzić rynek” i zwiększyć skup polskiego tytoniu. Zdaniem plantatorów tych deklaracji nie da się pogodzić z zapowiedzią szybkiego wdrożenia dyrektywy przez rząd Donalda Tuska.

strajk rolników
20.03.2024 19:48 Dramatyczne sceny na proteście. Kierowca wjechał w rolnika

W sieci pojawiło się nagranie z dzisiejszego protestu rolników, na którym widać jak kierowca busa nie zatrzymał się przed blokadą i z impetem wjeżdża w protestującego rolnika. Takie sceny miały miejsce w środę 20 marca na rondzie w Łęczycy. Poszkodowany aktualnie przebywa w szpitalu.

strajk rolników/ Szymon Hołownia
20.03.2024 18:17 Rolnikom puszczają nerwy. Obornik przed posesją Szymona Hołowni

Polskie drogi i ulice 20 marca ponownie zostały zablokowane przez maszyny rolnicze. Złość, jaka się przez rolników przelewa, przybrała dziś niespodziewany obrót. W województwie podlaskim, pod jedną z posesji został wyrzucony obornik oraz sterta opon. Jak donoszą media, posesja należy do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni. Policja poszukuje sprawców dzisiejszego incydentu. 

strajk rolników 2024
19.03.2024 17:23 Protesty rolników sparaliżują jutro drogi. Mapa strajków

Zgodnie z zapowiedzianym przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność strajkiem generalnym rolników w całej Polsce, możemy się spodziewać 20 marca blokad wielu miast wojewódzkich, mniejszych miast oraz dróg i autostrad.

Donald Tusk, strajk rolników
15.03.2024 20:49 Donald Tusk ogłosił ważne zmiany dla rolników. Padły konkrety

15 marca odbyło się najważniejsze posiedzenie Komisji Europejskiej, szczególnie dla rolników. W całej Europie rolnicy strajkują przeciwko przepisom Zielonego Ładu i oczekują konkretnych zmian zawartych w postulatach. 

Donald Tusk, Michał Kołodziejczak, Czesław Siekierski
09.03.2024 18:56 Donald Tusk spotkał się z rolnikami. Wiadomo, jak potoczyły się rozmowy

Drugi Szczyt Rolniczy premiera Donalda Tuska i przedstawicieli strajkujących rolników odbył się dziś w Centrum Dialogu w Warszawie. Podsumowanie dzisiejszych rozmów przedstawili przedstawiciele rolników oraz minister Michał Kołodziejczak.  

karetka pogotowia
09.03.2024 15:08 Chwila grozy na spotkaniu Tuska z rolnikami. Wezwano karetkę

Dzisiejsze spotkanie rolników z premierem Tuskiem, przerwał dochodzący z sali krzyk wołający o pilną pomoc medyczną. Jak się okazało, jeden z uczestników spotkania nagle zasłabł. Ratownicy pojawili się na miejscu już w kilka minut i zabrali poszkodowanego do pobliskiego szpitala. Stan poszkodowanego nie jest znany. 

wizerunki poszukiwanych
08.03.2024 15:11 Policja szuka uczestników środowych zamieszek pod Sejmem

Środowy strajk rolników, który miał być spokojnym marszem ulicami stolicy, przerodził się w zamieszki i bijatykę z funkcjonariuszami policji. Całe zajście miało miejsce 6 marca przed siedzibą Sejmu. Udało się zatrzymać kilkadziesiąt awanturujących się uczestników. Wciąż poszukiwanych jest jeszcze kilka osób zamieszanych w burdy. Policja opublikowała ich wizerunki. 

strajk rolników Polaka, policja
07.03.2024 17:44 Policjant rzucił kamieniem podczas strajku rolników. Policja wydała oświadczenie

Szerokim echem odbiły się wydarzenia ze strajku rolników 6 marca 2024 roku w Warszawie. Zamieszki, użycie gazu przez policję, podejrzenia udziału grup niezwiązanych z rolnikami powodują znaczny szum medialny. Redakcja Rolnik Info poprosiła o komentarz oficera prasowego podinspektora Roberta Szumiatę. 

strajk rolników
06.03.2024 18:14 Zamieszki podczas strajku rolników. Wśród poszkodowanych policjanci

Dzisiejszy strajk rolników w Warszawie wymknął się spod kontroli organizatorów. Pod Sejmem miały miejsce koszmarne sceny. Rozjuszeni demonstranci zaczęli rzucać w policjantów kostką brukową i petardami. Kilku z nich zostało poważnie rannych. Pod Kancelarią Rady Ministrów zapłonęła trumna, jako symbol “upadku polskiego rolnictwa”.