Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > W nocy z sadu zniknęło 600 drzew. Policja szuka sprawców
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

W nocy z sadu zniknęło 600 drzew. Policja szuka sprawców

sad
unsplash.com / fot. Allora Griffiths

Rolnicy muszą mierzyć się nie tylko ze szkodami wywołanymi gwałtownymi zjawiskami pogodowymi czy spowodowanymi aktywnością dzikich zwierząt, ale też złymi zamiarami innych ludzi. Przykładem popierającym powyższą tezę może być historia jednego z sadowników z województwa świętokrzyskiego - w ciągu jednej nocy nieznany sprawca wyciął z jego sadu blisko 600 jabłoni.

Pan Karol w swoim wpisie w mediach społecznościowych wyznał:

- Jest to czysty przykład, do czego doprowadza zawiść i nienawiść.

Z sadu zniknęło prawie 600 drzew

Drzewa owocowe są wymagającymi roślinami, które potrzebują nieco czasu, by wydać odpowiedni plon. Niestety, pan Karol z Grabiny (gm. Klimontów, woj. świętokrzyskie) zamiast cieszyć się z efektów dotychczasowej pracy, będzie zmuszony posadzić nowe jabłonie w swoim sadzie.

Sadownik opisał swoją poruszającą historię w mediach społecznościowych: podczas jednej z lipcowych nocy z jego sadu w tajemniczy sposób zniknęło blisko 600 drzew.

Pan Karol nie ma pojęcia, kto może być odpowiedzialny za tak złośliwy czyn. Sadownik nie jest w stanie również wskazać konkretnej nocy, kiedy mogło dojść do zdarzenia - w swoim wpisie podaje, iż drzewa mogły zostać wycięte w nocy z 29 na 30 lub z 30 na 31 lipca 2021 roku.

Apel o pomoc dla poszkodowanego sadownika

Nic dziwnego, że pan Karol jest przepełniony dogłębnym poczuciem niesprawiedliwości. Czy za wycięciem blisko 600 jabłoni stała sąsiedzka zemsta lub zazdrość?

Tego niestety nie wiadomo. Sprawą zajmuje się policja. Mimo to sadownik z Grabiny na własną rękę poszukuje osób, które mogą naprowadzić go na trop osoby, która dopuściła się kradzieży z jego sadu.

We wpisie w mediach społecznościowych mężczyzna zaznaczył, iż na osobę, która skutecznie pomoże w znalezieniu sprawcy przestępstwa, czekać będzie nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook