Wypadek - ciągnik
OSP Stary Laskowiec/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 13 Marca 2021

Podlasie: Ciągnik rolniczy zderzył się z osobówką. 31-latka trafiła do szpitala

Do groźnego wypadku doszło na Podlasiu w gminie Zambrów. Podczas zdarzenia doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym, w którym podróżowała 31-letnia kobieta z dzieckiem. Po wypadku kobieta została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę 10 marca bieżącego roku przed południem w Długoborzu w gminie Zambrów.

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym

- Około 11:50 zadysponowano naszą jednostkę do wypadku samochodowego na ul. Sosnowej w Długoborzu - powiadomili funkcjonariusze z OSP Stary Laskowiec.

Jak się okazało, na miejscu doszło do zderzenia ciągnika z przyczepą rolniczą z samochodem osobowym. W samochodzie osobowym marki Opel podróżowała 31-lenia kobieta z 8-letnim dzieckiem.

- Kierująca oplem 31-latka jechała wraz z 8-letnim dzieckiem od strony Rykacz do Długoborza, kiedy jadący z przeciwka ciągnik rolniczy z turem skręcił w lewo, na jedną z prywatnych posesji - przekazał portal Zambrów.org.

Czy na wsi można palić liście i gałęzie? WyjaśniamyCzy na wsi można palić liście i gałęzie? WyjaśniamyCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Po wypadku 31-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Jak powiadomili funkcjonariusze straży pożarnej, pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący ciągnikiem w trakcie skręcania nie ustąpił pierwszeństwa kierującej oplem - przekazał zespół prasowy KWP w Białymstoku.

Kierowca ciągnika prowadził "po użyciu alkoholu"

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Zambrów.org, 57-leni kierowca ciągnika prowadził maszynę rolniczą pod wpływem alkoholu.

- Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciągnika był w stanie "po użyciu alkoholu". Miał 0,3 promila alkoholu w organizmie - przekazał zespół prasowy KWP w Białymstoku.

Na miejscu zdarzenia oprócz straży pożarnej pojawiła się karetka pogotowia i policja. Wyjaśnieniem przyczyn wypadku zajmie się policja.

wypadek

wypadek

Fot. OSP Stary Laskowiec/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP Stary Laskowiec/Facebook, Zambrów.org

Następny artykuł