RolnikInfo.pl
siewnik wypadek policja

srem.policja.gov.pl

Zderzył się z ciągnikiem na drodze. W aucie pięciomiesięczna córka

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak opisuje śremska policja, w sobotę 22 maja 2021 roku doszło do groźnej stłuczki na drodze wojewódzkiej numer 434 nieopodal Niesłabina. Kierowca samochodu osobowego podróżował z żoną i dwójką małych dzieci - poruszał się niestety zbyt szybko, wskutek czego wjechał w tył poruszającego się przed nim ciągnika z siewnikiem do kukurydzy.

Choć zdarzenie mogło mieć dramatyczny finał, to na szczęście żadna z osób nie odniosła żadnego uszczerbku na zdrowiu. Kierowca osobowego Volkswagena Passata został ukarany mandatem. 

Wjechał w tył ciągnika Passatem

Sytuacja, do której doszło na drodze wojewódzkiej numer 434 w województwie wielkopolskim, jest dobitnym dowodem na to, że nawet w słoneczny, wiosenny dzień ostrożność w kierowaniu pojazdem jest kluczowa dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W sobotę 22 maja 2021 roku około godziny 17:30, policjanci z Komendy Powiatowej Policji ze Śremu otrzymali zgłoszenie o kraksie, w której uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Passat oraz ciągnik rolniczy z siewnikiem do kukurydzy. 

Jak przekazano na oficjalnej stronie śremskiej policji, mężczyzna kierujący autem podróżował ze swoją żoną i dwójką małych dzieci - w tym pięciomiesięczną córką.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Szczegóły zdarzenia

Obecni na miejscu policjanci wstępnie zbadali sytuację: okazało się, że żaden z kierowców nie był pod wpływem alkoholu. Kto zatem i w jaki sposób przyczynił się do kolizji na drodze? 

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Passatem rozwinął zbyt dużą prędkość, przez co w pewnym momencie uderzył w tył ciągnika rolniczego z siewnikiem. 

Do kolizji doszło najprawdopodobniej dlatego, że kierowca samochodu nie przewidział, że traktorzysta zwolni, bo będzie skręcać na drogę gruntową.

Właściciel Volkswagena, mieszkający w Kórniku, został ukarany mandatem. Dodatkowo mechanicznym uszkodzeniom uległ jego samochód. 

Warto dodać, że rodzina podróżująca autem miała ogromne szczęście - opisywane zdarzenie można traktować jako dowód na to, że nadmierna prędkość i brawura nie są nawykami żadnego odpowiedzialnego kierowcy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: srem.policja.gov.pl

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >