Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Zmiana terminu składania wniosków o dopłaty dla części rolników
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 09.09.2023 17:52

Zmiana terminu składania wniosków o dopłaty dla części rolników

banknoty
Iberion.pl

Dnia 08.09.2023 roku weszło w życie Zarządzenie nr 124/2023 Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które wprowadza istotne zmiany w terminach składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla rolników działających w sektorze pszczelarskim. Te nowe wytyczne wprowadzają pewne modyfikacje w terminach i pozostają ważne w kontekście Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027.

Przedłużony termin składania wniosków

Zgodnie z nowym Zarządzeniem, zostaje przedłużony termin składania wniosków o płatność w ramach trzech interwencji pszczelarskich:

1. Interwencja w sektorze pszczelarskim - inwestycje, wspieranie modernizacji gospodarstw pasiecznych (I.6.2).
2. Interwencja w sektorze pszczelarskim - wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi (I.6.3).
3. Interwencja w sektorze pszczelarskim - pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół (I.6.5).

Nowy termin składania wniosków o płatność został wydłużony do dnia 15.09.2023 roku. To oznacza, że rolnicy działający w sektorze pszczelarskim mają dodatkowy czas na złożenie swoich wniosków, co może być kluczowe dla uzyskania wsparcia finansowego na różnego rodzaju operacje związane z pszczelarstwem.

Wpływ na termin zakończenia realizacji operacji

Należy również pamiętać, że zmiana w terminach składania wniosków wpływa na termin zakończenia realizacji operacji oraz termin poniesienia kosztów. Rolnicy uczestniczący w programach wsparcia pszczelarstwa muszą dostosować się do nowych terminów określonych w aktualnym Zarządzeniu, które dostępne jest na portalu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dodatkowe ważne informacje dla pszczelarzy

Zmiana terminów składania wniosków to istotne wydarzenie dla pszczelarzy, którzy mogą skorzystać z dodatkowego czasu na uzyskanie wsparcia finansowego na swoje działania. Dla tych, którzy planują inwestycje, modernizację gospodarstw pasiecznych, walkę z warrozą produktami leczniczymi lub poprawę wartości użytkowej pszczół, nowy termin składania wniosków stanowi dodatkową szansę na otrzymanie wsparcia na swoje projekty.

 

źródło: MRiRW