RolnikInfo.pl

tarnowska.tv / screenshot

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Latem wiele dzieci bierze udział w pracach na terenie gospodarstw i pomaga w codziennych obowiązkach swoich rodziców i dziadków. Niestety, dochodzi przy tym niekiedy do niebezpiecznych zdarzeń. Jak przekazał portal tarnowska.tv, kierowany przez 16-latka ciągnik przewrócił się na jednej z dróg w Brzesku.

Do traktora dołączone były dwie przyczepy dwuosiowe wypełnione obornikiem. W wyniku zdarzenia 8-letni pasażer doznał dotkliwych obrażeń ciała i został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Wywrócony ciągnik. Ucierpiał 8-latek

Jak podaje portal tarnowska.tv, do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Brzesku (gm. Brzesko, woj. małopolskie) w środę 4 sierpnia 2021 roku.

W godzinach przedpołudniowych 16-letni kierowca jechał przez miejscowość traktorem, do którego dołączone były dwie przyczepy wypełnione obornikiem. Podróżował z nim 8-letni pasażer.

Jak relacjonują tarnowskie media, w pewnym momencie małoletni kierowca utracił panowanie nad pojazdem. Ciągnik najechał na skarpę i wywrócił się wraz z jedną z dwuosiowych przyczep.

Niebezpieczny finał

W wyniku zdarzenia 16-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Niestety 8-letni pasażer znalazł się w nieco gorszym położeniu - okazało się, że jego stan zdrowia wymaga pilnej interwencji medycznej.

Dziecko zostało zabrane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podali policjanci w rozmowie z portalem tarnowska.tv, 8-latek doznał obrażeń kończyn i głowy, jednakże w momencie interwencji służb był przytomny.

Warto dodać, że według informacji przekazanych przez portal agropolska.pl kierujący zestawem rolniczym 16-latek dysponował odpowiednimi uprawnieniami do samodzielnej jazdy maszyną rolniczą.

Droga, na której doszło do zdarzenia, była zablokowana do czasu uprzątnięcia przewróconego ciągnika i rozrzuconego obornika.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Agrounia strajkuje. Kołodziejczak w niecenzuralnych słowach o ministrze rolnictwa

  • Sześć worków z martwymi kurczakami. Porażające odkrycie w rzece

  • Nocna podróż samochodem przez wieś. Na drogę wtargnęła krowa

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tarnowska.tv, agropolska.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]