Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > ARiMR do pszczelarzy. Nabór wniosków został wydłużony
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

ARiMR do pszczelarzy. Nabór wniosków został wydłużony

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powiadomiła o wydłużeniu terminu naboru wniosków o refundację kosztów poniesionych w ramach działań "Zakup pszczół" oraz "Zakup sprzętu pszczelarskiego". Pszczelarze mogą składać wnioski do KOWR.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ARiMR, wnioski o refundację kosztów poniesionych w roku pszczelarskim 2021 w ramach działań: "zakup pszczół", a także "zakup sprzętu pszczelarskiego" można składać do 31 sierpnia bieżącego roku.

Jak przypomniano, wydatki muszą zostać poniesione do 31 lipca 2021 roku. Dokumenty należy składać do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dla kogo wsparcie w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) zaznaczył, że do podmiotów, które są uprawnione do uczestnictwa ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na lata 2020-2022 są związki, stowarzyszenia, zrzeszenia, spółdzielnie pszczelarskie, a także grupy producentów rolnych (w zakresie działalności pszczelarskiej).

Uczestnik mechanizmu „Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich” powinien posiadać nadany numer identyfikacyjny w systemie ewidencji producentów lub wystąpić o jego nadanie do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, lub siedzibę Wnioskodawcy - zaznacza KOWR.

ARiMR zaapelowała do chętnych

- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi, by nie zwlekać ze składaniem wniosków i po skompletowaniu dokumentacji składać je jak najszybciej do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - zaapelowała ARiMR

Więcej informacji można znaleźć na stronie ARiMR >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa