Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Auto uderzyło w ciągnik i stanęło w ogniu. Rolnik ruszył na pomoc
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 25.03.2024 21:51

Auto uderzyło w ciągnik i stanęło w ogniu. Rolnik ruszył na pomoc

wypadek drogowy
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

W nocy z soboty na niedzielę doszło w gmienie Przasnysz do wypadku auta osobowego, który wjechał w tył ciągnika rolniczego. Wskutek uderzenia osobówka stanęła w płomieniach. Podróżujących z potrzasku wyciągnął kierowca ciągnika i oddalił na bezpieczną odległość. Strażakom udało się ugasić płonące auto.
 

Auto osobowe uderzyło w ciągnik

Do zdarzenia doszło w miejscowości Karbówko w gminie Przasnysz w woj. mazowieckim. 24 marca 2024 r. o godzinie 1:42 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej otrzymali zgłoszenie o palącym się na drodze samochodzie. Auto osobowe z ogromną szybkością uderzyło w tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego. 

Przebadali jabłka z Biedronki i Lidla. Niepokojące wyniki

Samochód zapalił się po uderzeniu w traktor

Pęd samochodu i zderzenie z ciągnikiem spowodowało zapalanie się auta, którym podróżowało dwie osoby. Traktorzysta bez wahania popędził na pomoc poszkodowanym. 

Mężczyzna najpierw wyciągnął oboje z płonącego samochodu, a potem przeniósł w bezpieczne miejsce. Bohaterska akcja kierującego ciągnikiem uratowała życie dwóm pasażerom. Poszkodowanymi zajęły się dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z Przasnysza oraz Jednorożca.

Służby ratunkowe ugasili auto

Do zdarzenia w Karbówku rozdysponowano dwie Jednostki Ratunkowo - Gaśnicze z Przasnysza, jedną jednostkę z Mchowa oraz jedną z Mchowa. Nie podano do informacji stanu trzeźwości kierującego autem osobowym. Policja ustala przyczyny wypadku.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowany oraz ugasili pożar samochodu przy pomocy piany ciężkiej - przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu