Grzegorz Puda - solidarni z rolnikami
Piotr Molecki/East News
Autor Aneta Wasilewska - 20 Kwietnia 2021

"Bądźmy świadomi i kupujmy polską żywność". Grzegorz Puda zaapelował o solidarność z rolnikami

Dzisiaj odbyła się część spotkań tegorocznej edycji targów WorldFood Poland Virtual Expo. W debacie inauguracyjnej udział wziął Grzegorz Puda, który zachęcał wszystkich do solidarności z polskimi rolnikami, ale nie tylko. Minister rolnictwa zwrócił uwagę na to, jak wygląda sytuacja rolnictwa w zderzeniu z pandemią koronawirusa.

Podczas debaty Grzegorz Puda zwrócił się do Polaków, by podczas zakupów wyrażali swoją solidarność z rolnikami - a można to robić, dzięki świadomemu sięganiu po polskie produkty.

- Bądźmy świadomi i kupujmy polską żywność, wyprodukowaną w kraju. Tym samym wspierajmy polską gospodarkę, aby przezwyciężyć negatywne skutki pandemii COVID-19 - przekazał dziś Grzegorz Puda.

Słowa szefa resortu rolnictwa można było dziś usłyszeć podczas inauguracyjnej debaty "Wpływ pandemii COVID-19 na kształt międzynarodowego handlu w obszarze rolno-spożywczym" na tegorocznej edycji targów WorldFood Poland Virtual Expo (Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów). Wśród uczestników dzisiejszego spotkania znaleźli się jeszcze między innymi dyrektor generalna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzata Gośniowska-Kola, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Jacek Zarzecki, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Dariusz Sapiński

Popełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolnościPopełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolnościCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Pandemia a rolnictwo

Jak wynika ze słów Grzegorza Pudy, rolnictwo dobrze poradziło sobie z pandemią.

- Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami rolno-spożywczymi nie załamał się. W ubiegłym roku odnotowano 7% wzrost wartości eksportu, w stosunku do roku 2019 - takie słowa Grzegorza Pudy z dzisiejszej debaty zamieszczono na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Co więcej, szef resortu rolnictwa przypomniał, że udział towarów rolno-spożywczych w polskim eksporcie w 2020 roku wzrósł. Zdaniem ministra oznacza to, że polscy eksporterzy poradzili sobie ze wszystkim wydaniami, jakie zostały im postawione przez partnerów handlowych.

Solidarni z rolnikami

To nie pierwszy raz, kiedy minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Puda zachęca wszystkich Polaków do solidarności z rolnikami. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi już wielokrotnie przypominał, by podczas zakupów sięgać po polskie produkty, na przykład przed świętami Bożego Narodzenia w mediach społecznościowych i na stronie ministerstwa pojawiło się nagranie z Grzegorzem Pudom, na którym widać, jak szef resort rolnictwa przygotowuje kanapkę z polskich produktów, jednocześnie zachęcając do świadomych zakupów przed świętami.

- Zachęcam do udziału w bardzo ważnej zwłaszcza teraz w okresie kryzysu pandemii akcji pod hasłem Solidarni z Rolnikami- zachęcano w mediach społecznościowych pod nagraniem z ministerem.

puda

Fot. Facebook/WorldFood Poland

Grzegorz Puda - kanapka

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: MRiRW, Facebook/WorldFood Poland, Grzegorz Puda

Następny artykuł