Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Budynek gospodarczy w ogniu. Dobytek rolników spalony
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 20.06.2022 02:02

Budynek gospodarczy w ogniu. Dobytek rolników spalony

pożar
Facebook / Tarnobrzeg 112 - Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

Wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza sprawiają, że pożary rozprzestrzeniają się z niezwykłą łatwością. Jak opisano na profilu Ratownictwa Powiatu Tarnobrzeskiego na Facebooku, w poniedziałek 12 lipca 2021 roku w jednej ze wsi na Podkarpaciu wybuchł pożar: ogniem zajął się budynek gospodarczy, w którym znajdował się ciągnik i samochód.

Wedle relacji strażaków zarówno budynek, jak i znajdujące się w nim mienie zostały doszczętnie zniszczone przez szalejące płomienie.

Pożar budynku gospodarczego na wsi

Choć pożary mają miejsce codziennie, to każdy z nich jest zupełnie odmienną historią, która kryje w sobie bolesne zaskoczenie, bezradność i żal.

Jak podano na profilu Ratownictwa Powiatu Tarnobrzeskiego na Facebooku, w poniedziałek 12 lipca 2021 roku doszło do pożaru budynku gospodarczego w Orliskach na terenie województwa podkarpackiego.

W mediach społecznościowych przekazano, iż zgłoszenie o płonącym budynku gospodarczym w jednym z gospodarstw wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej około godziny 18:00.

Warto dodać, że w murowanym budynku gospodarczym znajdował się ciągnik rolniczy i samochód dostawczy.

Akcja gaśnicza w gospodarstwie w Orliskach

Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili, że płomienie objęły już cały budynek gospodarczy.

Druhowie, wyposażeni w specjalne oprzyrządowanie do ochrony dróg oddechowych, zabrali się do gaszenia dobytku rolniczego.

W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej: OSP Orliska, OSP Gorzyce, OSP Trześń, OSP Sokolniki i JRG Tarnobrzeg.

Gaszenie pożaru zakończyło się około godziny 20:00 - warto jednak dodać, że pomimo największych wysiłków strażaków, nie udało się uratować rolniczego mienia.

Dobrą wiadomością jest fakt, że w wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba. Przyczyny pojawienia się ognia w gospodarstwie w Orliskach badać będzie policja.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Tarnobrzeg 112 - Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego