Bydło - ciężarówka
OSP Egiertowo/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 14 Marca 2021

Pomorskie: Przewróciła się ciężarówka z bydłem. Kierowca ukarany mandatem

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 13 marca bieżącego roku w woj. pomorskim. Przewróciła się tam ciężarówka przewożąca zwierzęta. Jak wynika z ustaleń policji, kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

- Do zdarzenia doszło przed godziną 7 rano, na drodze wojewódzkiej nr 224 na odcinku Somonino – Egiertowo - przekazali funkcjonariusze z OSP Egiertowo.

Niebezpieczne zdarzenie na drodze

Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że przewrócił się samochód przewożący bydło. W środku znajdowało się 7 cielaków. Po przewróceniu się samochodu dwa cielaki uciekły z części bagażowej.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyprowadzeniu zwierząt z pojazdu, usunięciu samochodu z jezdni oraz posprzątaniu drogi przy użyciu szybkiego natarcia - dodali funkcjonariusze.

Jak przekazał st. asp. Piotr Gdaniec, rzecznik kartuskiej policji, po zdarzeniu na drodze, zarówno kierowcy, jak i pasażerowi nic się nie stało. W wyniku kolizji nie ucierpiały także zwierzęta.

Józef z Józef z "Rolnik szuka żony" znalazł miłość po programie. Rolnik zdradził, kim jest jego ukochanaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak doszło do kolizji?

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący mercedesem 80-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wskutek czego samochód przewrócił się. - informuje st. asp. Piotr Gdaniec, rzecznik kartuskiej policji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Kartuzy.info, zdarzenie na drodze zostało zakwalifikowane jako kolizja, a kierowca został ukarany mandatem.

Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze OSP Egiertowo, OSP Somonino, JRG Kartuzy oraz policjanci.

bydło

bydło

Fot. OSP Egiertowo/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP Egiertowo/Facebook, Info122, Kartuzy.info

Następny artykuł