Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Czy Michał Kołodziejczak zostanie szefem MRiRW? Odpowiedział
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 21.10.2023 19:12

Czy Michał Kołodziejczak zostanie szefem MRiRW? Odpowiedział

zboże
unsplash.com

W atmosferze po niedawnych wyborach parlamentarnych w Polsce, uwaga skupia się teraz na rozdziale tek ministerialnych. Dla społeczności rolniczej kluczowe jest pytanie: kto będzie nowym szefem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi? W mediach pojawiły się spekulacje, sugerujące, że Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, może objąć tę ważną funkcję. Co na to sam polityk?

Medialne spekulacje. Czy Kołodziejczak zostanie ministrem rolnictwa?

Po serii spekulacji w mediach dotyczących możliwego mianowania Michała Kołodziejczaka na szefa Ministerstwa Rolnictwa, polityk Agrounii wreszcie zabrał głos w sprawie. Podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Onet.pl, Kołodziejczak wyjawił, że dotąd nie toczyły się żadne formalne rozmowy na ten temat w kręgu koalicyjnych ugrupowań. Czy to oznacza, że lider Agrounii nie wyklucza tej opcji?

Gotowość do odpowiedzialności za rolników

W czasie jednej z rozmów udzielonej Polsatowi, lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, zaznaczył, że jeśli pojawi się oferta objęcia stanowiska ministra rolnictwa, byłby gotów do podjęcia tej odpowiedzialności. Jego wypowiedź zdaje się być pełna determinacji: 
– Jeżeli byłaby taka opcja, to byłby to najbardziej sprofesjonalizowany resort z najlepszymi fachowcami w kraju - stwierdził w "Debacie Dnia". Czy to oznacza, że Kołodziejczak widzi w rolnictwie pole do profesjonalnego zaangażowania?

 

Lider Agrounii na czele ministerstwa?

W przypadku powierzenia Michałowi Kołodziejczakowi roli ministra rolnictwa, Agrounia miałaby okazję wnieść swoją wizję i doświadczenie do kluczowego resortu. Jego akcent na profesjonalizm i ekspertyzę wskazuje na gotowość do skierowania najlepszych fachowców w kraju na czoło działań na rzecz rozwoju rolnictwa i wsi. Czy Kołodziejczak stanie się architektem nowych kierunków w polskim rolnictwie? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach, gdyż decyzje personalne w nowym rządzie budzą coraz większe zainteresowanie.

 

źródło: Polsat, Onet.pl

Tagi: AGROunia