Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Dopłaty bezpośrednie 2021. MRiRW: 106,5 tys. rolników już złożyło wnioski
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 06.04.2021 02:00

Dopłaty bezpośrednie 2021. MRiRW: 106,5 tys. rolników już złożyło wnioski

MRiRW - dopłaty bezpośrednie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W połowie marca bieżącego rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. 

- Przypominamy, że od tego roku nie ma już możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego - przypomina dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, co oznacza, że każdy ubiegający się o dopłaty, musi zalogować się w aplikacji eWniosekPlus. 

Najważniejsze terminy 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

W tym roku nabór wniosków rozpoczął się 15 marca w poniedziałek. Jak przypomina dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wnioski za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus można składać do 17 maja 2021 roku.

Złożenie wniosku po terminie może odbyć się jedynie do 11 czerwca 2021 roku, jednak trzeba liczyć się z tym, że za każdy dzień zwłoki, kwota płatności zostanie obniżona o 1%. Co więcej, do 31 maja 2021 r. zgłaszać można zmiany we wnioskach o dopłaty. Także i w tym przypadku, trzeba pamiętać, że za każdy dzień zgłoszenia zmian po terminie, płatność do powierzchni objętej zmianą, zostanie pomniejszona o 1%.

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o wydłużenie terminu 

Jak informowaliśmy wczoraj >tutaj<, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych 30 marca bieżącego roku zwrócił się z wnioskiem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie terminu składania wniosków.

Zdaniem zarządu, ostatecznym dniem na złożenie wniosku powinien zostać wyznaczony na 15 czerwca 2021 roku.

ARiMR: składanie wniosku

Warto pamiętać, że wszyscy, którzy nie mogą poradzić sobie z wypełnieniem wniosku za pośrednictwem aplikacji, bądź nie posiadają komputera, mogą zwrócić się o pomoc do pracowników ARiMR. Co więcej, jak przypomina dziś resort rolnictwa, w przypadku wątpliwości związanych z trwającym naborem, można skorzystać z konsultacji za pośrednictwem infolinii pod numerem 800 38 00 84. 

Co więcej, na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znajduje się instrukcja, podzielona na części tematyczne, która ułatwia wypełnienie wniosku. Instrukcje można znaleźć >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa