Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 04.04.2021 02:00

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Wypadek - nie żyje motocyklista
KPP w Sierpcu

Do zdarzenia doszło w Wielki Piątek około godziny 10:00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Żabowo i Osiek w województwie mazowieckim. 

Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem 

Jak przekazali funkcjonariusze z komendy w Sierpcu, mężczyzna kierujący motocyklem poruszał się po drodze gruntowej, podporządkowanej i nagle uderzył w ciągnik rolniczy, który znajdował się na drodze powiatowej. 

28-letni kierowca motocykla podczas zderzenia doznał ciężkich obrażeń ciała. Na miejscu przeprowadzona została reanimacja. Niestety, mimo udzielenia pomocy rannemu, mieszkaniec gminy Zawidz zmarł.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy, kierowca ciągnika podczas zdarzenia był trzeźwy.

- Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej - przekazał asp. Krzysztof Dobrzeniecki z KPP w Sierpcu.

W akcji na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z OSP Zawidz i OSP Osiek oraz trzy samochody Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, policja i zespół ratownictwa medycznego. Jak przekazali strażacy z OSP Zawidz, akcja trwała około półtorej godziny. 

Funkcjonariusze zaapelowali do kierowców 

Wraz z pojawieniem się cieplejszych i bardziej słonecznych dni na drogach zaobserwować można zwiększającą się ilość motocyklistów. Jak uczulają funkcjonariusze z KPP w Sierpcu, motocykliści nie mają zazwyczaj szans podczas zderzenia z samochodami.

- Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg - zaapelowali. 

Fot. OSP Zawidz/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP w Sierpcu, Facebook/ OSP Zawidz