RolnikInfo.pl
sylwia spurek

unsplash.com / fot. Wright Brand Bacon

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

15 czerwca 2021 roku w mediach społecznościowych pojawił się wpis popularnej europosłanki Sylwii Spurek - polityczka wyraziła życzenie, by ludzie przestali traktować zwierzęta jak żywność i produkt, ale przypomnieli sobie, że są to czujące istoty. Europosłanka wyraziła tym samym chęć, by zaprzestano konsumpcji zwierząt.

Sylwia Spurek znana jest ze swoich działań na rzecz zwierząt i bardzo konkretnych poglądów na temat rolnictwa. Pod jej wpisem na Twitterze pojawiły się bardzo zróżnicowane komentarze internautów.

Sylwia Spurek o żywności i zwierzętach

Choć zarówno weganizm, jak i wegetarianizm stają się coraz bardziej popularne we współczesnym społeczeństwie, to cały czas potrafią budzić wiele emocji w środowisku rolniczym.

W przestrzeni internetowej bez trudu możemy znaleźć wypowiedzi zadeklarowanych mięsożerców, którzy na codziennie śniadanie zjadają smażony boczek, jak i osób, które twierdzą, że jedzenie zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego nie jest według nich moralne.

Europosłanka Sylwia Spurek opublikowała na Twitterze wpis, który wywołał niemałe zamieszanie. Polityczka wyraziła życzenie, by ludzie przestali traktować zwierzęta jako swój pokarm:

ss

Co ciekawe, Sylwia Spurek oznaczyła swój wpis hashtagiem #ŚwiatowyDzieńŻywności. Warto dodać, że święto to przypada dopiero 16 października. Można się domyślać, że europosłanka postanowiła otworzyć pole do dyskusji na temat żywności jeszcze przed tą datą.

pogoda

Nadchodzi potężne uderzenie lata. Wiemy, kiedy dokładnie nastąpi

CZYTAJ DALEJ

Komentarze internautów

Sekcja komentarzy internautów jak zwykle nie zawiodła - opinie na temat wpisu Sylwii Spurek okazały się być niezwykle zróżnicowane.

Pojawiły się zarzuty, iż europosłanka próbuje sterować indywidualnymi wyborami konsumentów. Z drugiej strony można było przeczytać słowa wskazujące na potrzebę lepszego traktowania zwierząt:

2

Inny internauta odwołał się do zarzutu, który często pojawia się w dyskusjach względem środowisk lewicowych, jakim jest odchodzenie od tradycyjnego antropocentryzmu i jednoczesne podkreślanie godności zwierząt:

3

Kolejny komentator zwrócił uwagę na szczególną kwestię, jaką jest większa dbałość ludzi o przedmioty martwe (takie jak np. pomniki) niż o dobrostan zwierząt.

Choć wpis Sylwii Spurek sprawił, że w sekcji komentarzy wypowiedziały się osoby o skrajnie różnych poglądach, to warto podkreślić, że wymiana zdań przebiegła w atmosferze wzajemnego szacunku.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Twitter / Sylwia Spurek

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >