RolnikInfo.pl
sylwia spurek

unsplash.com / fot. Wright Brand Bacon

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

15 czerwca 2021 roku w mediach społecznościowych pojawił się wpis popularnej europosłanki Sylwii Spurek - polityczka wyraziła życzenie, by ludzie przestali traktować zwierzęta jak żywność i produkt, ale przypomnieli sobie, że są to czujące istoty. Europosłanka wyraziła tym samym chęć, by zaprzestano konsumpcji zwierząt.

Sylwia Spurek znana jest ze swoich działań na rzecz zwierząt i bardzo konkretnych poglądów na temat rolnictwa. Pod jej wpisem na Twitterze pojawiły się bardzo zróżnicowane komentarze internautów.

Sylwia Spurek o żywności i zwierzętach

Choć zarówno weganizm, jak i wegetarianizm stają się coraz bardziej popularne we współczesnym społeczeństwie, to cały czas potrafią budzić wiele emocji w środowisku rolniczym.

W przestrzeni internetowej bez trudu możemy znaleźć wypowiedzi zadeklarowanych mięsożerców, którzy na codziennie śniadanie zjadają smażony boczek, jak i osób, które twierdzą, że jedzenie zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego nie jest według nich moralne.

Europosłanka Sylwia Spurek opublikowała na Twitterze wpis, który wywołał niemałe zamieszanie. Polityczka wyraziła życzenie, by ludzie przestali traktować zwierzęta jako swój pokarm:

ss

Co ciekawe, Sylwia Spurek oznaczyła swój wpis hashtagiem #ŚwiatowyDzieńŻywności. Warto dodać, że święto to przypada dopiero 16 października. Można się domyślać, że europosłanka postanowiła otworzyć pole do dyskusji na temat żywności jeszcze przed tą datą.

pogoda

Nadchodzi potężne uderzenie lata. Wiemy, kiedy dokładnie nastąpi

CZYTAJ DALEJ

Komentarze internautów

Sekcja komentarzy internautów jak zwykle nie zawiodła - opinie na temat wpisu Sylwii Spurek okazały się być niezwykle zróżnicowane.

Pojawiły się zarzuty, iż europosłanka próbuje sterować indywidualnymi wyborami konsumentów. Z drugiej strony można było przeczytać słowa wskazujące na potrzebę lepszego traktowania zwierząt:

2

Inny internauta odwołał się do zarzutu, który często pojawia się w dyskusjach względem środowisk lewicowych, jakim jest odchodzenie od tradycyjnego antropocentryzmu i jednoczesne podkreślanie godności zwierząt:

3

Kolejny komentator zwrócił uwagę na szczególną kwestię, jaką jest większa dbałość ludzi o przedmioty martwe (takie jak np. pomniki) niż o dobrostan zwierząt.

Choć wpis Sylwii Spurek sprawił, że w sekcji komentarzy wypowiedziały się osoby o skrajnie różnych poglądach, to warto podkreślić, że wymiana zdań przebiegła w atmosferze wzajemnego szacunku.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Twitter / Sylwia Spurek

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >