Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Granty na ROD od ARiMR. Czas na realizację projektów wkrótce mija
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 05.08.2023 18:00

Granty na ROD od ARiMR. Czas na realizację projektów wkrótce mija

ROD
Iberion.pl

Projekt Grantowy "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych" realizowany przez ARiMR zbliża się do końca. Stowarzyszenia Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które kończą inwestycje, mają jeszcze czas na zrealizowanie przyznanych grantów. Oto ważne informacje dotyczące terminów i możliwości wydłużenia czasu realizacji.

Rekordowe zainteresowanie programem

Projekt Grantowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony Stowarzyszeń ROD. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) podpisała 365 umów z 543 Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi z różnych regionów Polski. Łączna suma przyznanych grantów wynosi blisko 47 mln zł. W największym stopniu fundusze te skierowane były na nasadzenia roślin odstraszających owady, kompostowniki, ścieżki edukacyjne i place zabaw, a także na modernizację infrastruktury melioracyjnej.

Czas na zakończenie projektów

Stowarzyszenia ROD, które realizują projekty przyznane w ramach programu grantowego, muszą pamiętać, że termin realizacji upływa 31 sierpnia 2023 r. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest ubieganie się o zgodę na wydłużenie tego czasu, ale nie dłużej niż do 29 września 2023 r. Należy jednak pamiętać, że okres realizacji projektu nie może przekroczyć 12 miesięcy.

Wsparcie dla rozwoju ogrodów działkowych

Dzięki programowi grantowemu ARiMR, Rodzinne Ogrody Działkowe zyskały wsparcie dla swojego rozwoju i modernizacji infrastruktury. Inwestycje, które zostały dofinansowane, obejmują szeroki zakres działań związanych z poprawą jakości życia i pracy na działkach. Teraz czas na zakończenie projektów, aby efekty inwestycji mogły korzystać ogrodnicy z całego kraju.źródło: ARiMR