IMGW - pogoda
Chris Devers/Flickr
Autor Aneta Wasilewska - 14 Marca 2021

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alerty pierwszego stopnia dla sześciu województw. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet 80 km/h, obowiązuje 14marca, w niedzielę.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw:

  • wielkopolskiego,
  • lubuskiego,
  • zachodniopomorskiego,
  • pomorskiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • łódzkiego.

IMGW: Porywy wiatru do 80 km/h

Zgodnie z prognozami meteorologów, w sześciu wyżej wymienionych województwach, spodziewać się można silnie wiejącego wiatru, którego średnia prędkość będzie wynosić od 25 km/h do 45 km/h, a w porywach przeważnie do 75 km/h. Jak oceniają eksperci, najsilniejsze porywy wiatru zostaną osiągnięte w powiatach nadmorskich, gdzie prędkość osiągnie 80 km/h.

Jak przewidują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiaj w całym kraju będzie panować duże zachmurzenie. Jedynie w centrum i na południu kraju spodziewać się można większych przejaśnień.

Józef z Józef z "Rolnik szuka żony" znalazł miłość po programie. Rolnik zdradził, kim jest jego ukochanaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

W niedzielę spodziewać się można także przelotnych opadów deszczu. Przelotne opady pojawią się na Pojezierzu Pomorskim i na Kaszubach, natomiast opady deszczu ze śniegiem pojawia się w miejscowościach podgórskich. Burze mogą pojawić się południu Lubelszczyzny po południu.

Zgodnie z prognozami IMGW, termometry nad morzem i w miejscowościach podgórskich maksymalnie pokażą 4 st. C, do 7 st. C na przeważającym obszarze kraju i do 9 st. C na południu kraju.

Wiatr wiejący w górach może przynieść zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na następne dni

Zgodnie z prognozami IMGW, wietrzna pogoda utrzymywać się będzie aż do środy. Co więcej, w przyszłym tygodniu synoptycy nie przewidują mrozów.

- Na początku drugiej dekady marca odbudowała się przejściowo cyrkulacja strefowa o składowej zachodniej. Przez naszą część Europy często przechodzą fronty atmosferyczne, obserwowane są wahania ciśnienia. Ponadto dostrzegalne są duże zmiany temperatury. Zaobserwowano również burze w naszej części Europy - można przeczytać na portalu Fani Pogody.

mapa imgw

fot. IMGW

pogoda

Fot. IMGW-PIB METEO POLSKA/Twitter

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: IMGW, PAP, Gazetapl

Następny artykuł