IMGW - ostrzezenia
leoleobobeo/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 6 Kwietnia 2021

IMGW wydał ostrzeżenia. Przymrozki w niemalże całym kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami i oblodzeniem. Zgodnie z prognozami synoptyków najbliższe dni upłynął w pochmurnej, wietrznej i zimnej aurze. Jednak już pod koniec tygodnia w Polsce nastąpi poprawa pogody.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w nocy z wtorku na środę pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami w Polsce, a głównie na północy kraju spodziewać się można przelotnych opadów śniegu. Na drogach będzie ślisko. Najchłodniej będzie na południowym wschodzie, gdzie termometry wskażą od -8°C do -5°C. Na pozostałych obszarach kraju temperatura wyniesie od -4°C do -1°C.

Małopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służbMałopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służbCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia:

Ostrzeżenie przed przymrozkami i oblodzeniem

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które pojawią się na terenie niemalże całego kraj, a obowiązywać będą w nocy z wtorku na środę. Alerty zostały wydane dla województw:

  • zachodniopomorskiego,
  • lubuskiego,
  • wielkopolskiego,
  • mazowieckiego,
  • lubelskiego,
  • podkarpackiego,
  • świętokrzyskiego,
  • małopolskiego,
  • śląskiego,
  • opolskiego.

Temperatura na tych obszarach może spaść poniżej -8°C.

przymrozki

Fot. IMGW

Ostrzeżenia pierwszego stopnia, które wydawane są przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mają związek z niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi, które mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia, a także przynieść straty materialne.

Dziś po południu IMGW wydał także ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

oblodzenie

Fot. IMGW

Prognoza na najbliższe dni

Zarówno w środę, jak i czwartek synoptycy przewidują pochmurną, wietrzną i zimną aurę. Miejscami spodziewać się można opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Nocami temperatura będzie spadać do -3°C, natomiast w ciągu dnia termometry będą wskazywać do 7°C.

Synoptycy z IMGW prognozują, że poprawa pogody nastąpi pod koniec tygodnia, kiedy Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Pojawi się więcej słońca, a temperatura w nocy utrzymywać się będzie powyżej 0°C. W ciągu dnia termometry wskazywać będą od 10°C do 18°C. Jedynie miejscami pojawiać się będą przelotne opady deszczu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: IMGW

Następny artykuł