Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > “Kupił” zboże za 30 tys. i nie zamierzał płacić rolnikom. W akcji służby
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 22.11.2023 18:00

“Kupił” zboże za 30 tys. i nie zamierzał płacić rolnikom. W akcji służby

zboże
policja

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego zakończyli dochodzenie w sprawie oszustwa, w którym mieszkaniec województwa pomorskiego doprowadził rolników do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Sprawca, będąc udziałowcem i prezesem kilku firm, skupował zboże od lokalnych rolników, nie honorując jednak umów i nie regulując płatności za dostarczone płody rolnicze. Pokrzywdzeni rolnicy stracili w ten sposób ponad 30 tysięcy złotych.

Na tropie oszusta. Iławska policja zebrała niezbędne dowody

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Iławy przez pewien czas zbierali informacje, przesłuchiwali świadków i analizowali materiał dowodowy, aby ustalić tożsamość i działania podejrzanego o niezapłacenie ponad 30 tys. złotych za zboże dostarczone przez rolników z okolicy. Dochodzenie doprowadziło policjantów do konkretnej osoby, której praktyki oszukańcze zostały dokładnie udokumentowane.

Oszukańcze transakcje, w których rolnicy zostali wykorzystani finansowo

Kim okazał się podejrzany? Iławska policja ustaliła, że jest nim 49-letni mężczyzna, pełniący funkcje prezesowskie w kilku firmach. Podejrzany wykorzystywał swoją pozycję, skupując zboże od rolników, a następnie unikając uregulowania płatności. Pokrzywdzeni producenci rolni, uwierzywszy w zawarte umowy, utracili łącznie ponad 30 tysięcy złotych.

Sprawiedliwość.Na horyzoncie nawet osiem lat więzienia

Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 49-latkowi zarzutów zgodnie z przepisami kodeksu karnego dotyczącymi oszustw. W przypadku uznania winy, mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zakończenie sprawy stanowi kolejny krok w zwalczaniu oszustw na rynku rolnym, przypominając, że sprawiedliwość może dogonić tych, którzy działają na szkodę innych.

 

źródło: KPP Iława

Tagi: Zboża