Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > MRiRW zamierza pomagać poszkodowanym hodowcom norek
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:38

MRiRW zamierza pomagać poszkodowanym hodowcom norek

MRiRW - hodowcy norek
gosiak1980/Pixabay

- Będzie pomoc dla hodowców norek, którzy muszą likwidować swoje stada z powodu wykrycia wśród tych zwierząt koronawirusa - informuje portal. 

Na ten moment norki nie znajdują się na liście zwierząt, za których utylizację z powodu koronawirusa przysługuje rekompensata. 

Po potwierdzeniu pierwszego przypadku koronawirusa na fermie norek głos w sprawie odszkodowań zabrali przedstawiciele Polskiego Przemysłu Futrzarskiego, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

MRiRW: trwają prace końcowe

Przypomnijmy, pod koniec stycznia potwierdzone zostało ognisko koronawirusa na fermie norek koło Kartuz (woj. pomorskie), zlikwidowane zostało całe stado, liczące 6 tys. zwierząt.

- Właściciel oszacował straty na ok. 10 mln zł, ale nie może liczyć na żadne odszkodowanie - informuje portal.

Jednak, jak wynika z informacji opublikowanych przez portal, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, chce zapewnić pomoc poszkodowanym hodowcom.  

- W MRiRW trwają prace końcowe nad przyznaniem pomocy hodowcom wdrażającym działania wynikające z Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 grudnia 2020 r. w sprawie zwalczania zakażenia SARS-CoV-2 u norek - przekazała portalowi dyrektor departamentu komunikacji MRiRW Małgorzata Książyk.

Na jaką pomoc będą mogli liczyć hodowcy?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ten moment nie przedstawiło dokładnie, na czym ma polegać pomoc i na jakich zasadach będzie przyznawana.  

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: TopAgrar