Pożar - straż pożarna
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach
Autor Aneta Wasilewska - 23 Kwietnia 2021

Na miejscu 15 zastępów straży pożarnej. Groźny pożar budynków gospodarczych

W Dąbrowie Łużyckiej (województwo lubuskie) doszło do groźnego pożaru. Na miejscu zapłonęły budynki gospodarcze, 15 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem. Właściciel oszacował straty na 700 tysięcy złotych i podejrzewa, że jeden z byłych pracowników mógł podłożyć ogień.

Do groźnego pożaru doszło w minioną środę 21 kwietnia bieżącego roku. Zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Żarach przed północą. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej. Już po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że płoną dwa budynki gospodarcze, w których znajdowały się bele słomy.

Akcja gaśnicza w Dąbrowie Łużyckiej

Podczas akcji gaśniczej zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz prowadzono działania, ograniczające rozprzestrzenianie się pożaru. Na miejscu udało się ochronić budynek z inwentarzem oraz wszystkie maszyny rolnicze, które znajdowały się na terenie objętym pożarem.

Ciągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domownikówCiągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domownikówCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej. Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, prawdopodobnie do pożaru doszło na skutek podpalenia. Ustaleniem przyczyn pożaru zajęli się policjanci. Po pożarze właściciel oszacował straty na około 700 tysięcy złotych.

Właściciel podejrzewa byłego pracownika o podpalenie

Jak powiadomił portal Żary.naszemiasto.pl, właściel gospodarstwa podejrzewa, że podpalaczem może być były pracownik. Mężczyzna został zwolniony przez problemy z alkoholem. Jak przekazał Adrian Przybyłek, właściciel gospodarstwa były pracownik miał w dniu pożaru, odgrażać się, że podpali gospodarstwo.

- Pilnowaliśmy dobytku, zadzwoniliśmy na policję, jak tylko wszedłem do domu, dostałem telefon, że jest łuna nad budynkami. To zaledwie kilkaset metrów, w parę chwil zajęło się wszystko - przekazał właściciel w rozmowie z portalem Żary.naszemiasto.pl.

Adrian Przybyłek w mediach społecznościowych zamieścił ogłoszenie, w którym wyznaczył nagrodę 20 tysięcy złotych za pomoc w odnalezieniu byłego pracownika, którego podejrzewa o podpalenie.

pożar

pożar

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach

dąbrowa łużycka - mapa

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, Zary.naszemiasto.pl, Zachod.pl, Facebook

Następny artykuł