RolnikInfo.pl
Pożar - straż pożarna

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach

Na miejscu 15 zastępów straży pożarnej. Groźny pożar budynków gospodarczych

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W Dąbrowie Łużyckiej (województwo lubuskie) doszło do groźnego pożaru. Na miejscu zapłonęły budynki gospodarcze, 15 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem. Właściciel oszacował straty na 700 tysięcy złotych i podejrzewa, że jeden z byłych pracowników mógł podłożyć ogień.

Do groźnego pożaru doszło w minioną środę 21 kwietnia bieżącego roku. Zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Żarach przed północą. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej. Już po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że płoną dwa budynki gospodarcze, w których znajdowały się bele słomy.

Akcja gaśnicza w Dąbrowie Łużyckiej

Podczas akcji gaśniczej zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz prowadzono działania, ograniczające rozprzestrzenianie się pożaru. Na miejscu udało się ochronić budynek z inwentarzem oraz wszystkie maszyny rolnicze, które znajdowały się na terenie objętym pożarem. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej. Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, prawdopodobnie do pożaru doszło na skutek podpalenia. Ustaleniem przyczyn pożaru zajęli się policjanci. Po pożarze właściciel oszacował straty na około 700 tysięcy złotych.

Właściciel podejrzewa byłego pracownika o podpalenie 

Jak powiadomił portal Żary.naszemiasto.pl, właściel gospodarstwa podejrzewa, że podpalaczem może być były pracownik. Mężczyzna został zwolniony przez problemy z alkoholem. Jak przekazał Adrian Przybyłek, właściciel gospodarstwa były pracownik miał w dniu pożaru, odgrażać się, że podpali gospodarstwo.

- Pilnowaliśmy dobytku, zadzwoniliśmy na policję, jak tylko wszedłem do domu, dostałem telefon, że jest łuna nad budynkami. To zaledwie kilkaset metrów, w parę chwil zajęło się wszystko - przekazał właściciel w rozmowie z portalem Żary.naszemiasto.pl. 

Adrian Przybyłek w mediach społecznościowych zamieścił ogłoszenie, w którym wyznaczył nagrodę 20 tysięcy złotych za pomoc w odnalezieniu byłego pracownika, którego podejrzewa o podpalenie.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, Zary.naszemiasto.pl, Zachod.pl, Facebook

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >